ماجرای نوجوان ۱۶ ساله‌ای که داعش دستش را قطع کرد (۱۸+)

مجله مراحم: دست “بشار” پسر ۱۶ سالۀ نوجوان سوری حدود ۷ ماه قبل توسط یکی از جلادان گروه تروریستی داعش در شهر “الهول” قطع شد. شهر کوچک الهول در استان حسکه در شمال شرقی سوریه قرار دارد.
 
بشار گفت: وقتی از دیدار برادرم در شهر حسکه باز می گشتم، عناصر داعش در یک ایست و بازرسی من را بازداشت و به سرقت تلفن همراه متهم کردند.

ماجرای تلخ پسری که داعش دستش را قطع کرد + عکس
 
وی تأکید کرد که پس از تلاش برای رد ادعاهای عناصر داعش، به شدت از دست آنان کتک خورد. عناصر داعش سرانجام به زور کتک او را مجبور به اعتراف به کاری کردند که انجام نداده بود.

پس از آن عناصر داعش، بشار را به شهر “الشدادی” در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی الهول بردند و حدود ۴۰ روز زندانی کردند.

گفتنی است که نیروهای دموکراتیک سوریه در نوامبر ۲۰۱۵ عناصر داعش را از شهر الهول و در فوریه همان سال از شهر الشدادی بیرون راندند. شهر الشدادی، پایگاه اصلی داعش در استان حسکه به شمار می‌آمد.

پس از حدود ۴۰ روز، عناصر داعش به بشار گفتند که دیگر می‌تواند به خانه برگردد، اما بشار حرف آنها را باور نکرد، زیرا می‌دانست که آنها دروغ‌گو هستند.

وی افزود: من را سوار خودرو کردند و گفتند که به خانه می‌رسانند، اما چشمانم را با پارچه بستند.

بشار ادامه داد: وقتی پارچه را از چشمانم برداشتند، دیدم که مردم دور من جمع شده‌اند و منتظر دیدن مجازات من هستند. این ماجرا در یکی از میدانهای روستای “الدشیشه” در حومه الشدادی اتفاق افتاد.

 
 
http://morahem.com/majale/wp-content/uploads/2015/02/164098_964.jpg
 
 

بشار گفت: وقتی مردم را دیدم، فکر کردم که می‌خواهند سرم را از تنم جدا کنند؛ سعی کردم فرار کنم ولی نتوانستم زیرا دستانم را بسته بودند. من را کنار میز نشاندند.

 
 
 
 
وی تأکید کرد: در آغاز مقاومت کردم و نگذاشتم دستم را بگیرند، ولی آنان من را کتک زدند و با آمپول من را بیهوش کردند و دستم را بریدند.
 
 
ماجرای نوجوان 16 ساله‌ای که داعش دستش را قطع کرد (18+)
 

بشار اظهار داشت: وقتی به هوش آمدم، متوجه شدم که در بیمارستان هستم و دستم قطع شده است.

بشار گفت: فقط ماجرای قطع شدن دستم من را آزار نمی‌دهد، زیرا به خوبی به یاد دارم که مردمی که در اطراف من جمع شده بودند در حال خندیدن بودند، گویا این موضوع برای آنها بسیار عادی بود.

بشار پس از این ماجرا مدرسه را رها کرد، او می‌گوید که قبلاً با دست راست می‌نوشت ولی عناصر داعش دست او را قطع کردند و نمی تواند با دست چپ چیزی بنویسد.

وی این روزها بیرون از خانه کار می کند تا بتواند کمک خرج خانواده فقیرش باشد.

بشار گفت: زندان شدادی ۳ اتاق داشت، یکی برای زنان و ۲ اتاق برای مردان. عناصر داعش به زندانیان اجازه می دادند که در روز فقط نیم ساعت وارد محوطه شوند.

وی خاطرنشان کرد که عناصر داعش ۲ کودک ۹ ساله و ۱۰ ساله را نیز به بهانه فروش سیگار بازداشت کردند و پس از شلاق زدن در مقابل مردم و گرفتن جریمه، اجازه دادند نزد خانواده خود بازگردند.

سربریدن، مجازات موسیقی در تلفن همراه

بشار گفت: عناصر داعش یکی از اهالی دمشق را دستگیر کرده بودند که در تلفن همراهش موسیقی و عکس بود.

وی افزود: سر آن فرد را بریدند و نمایشگری را در دیوار زندان نصب کردند تا ما اعدام او را ببینیم.

گروه تروریستی داعش، برای ایجاد رعب و وحشت در مناطق تحت کنترل خود و جلوگیری از هرگونه اعتراض و شورش، هرازگاهی به روشهای وحشیانه دست به اعدام و یا مجازات شهرندان می‌زند؛ و برای عناصر این گروه هیچ تفاوتی ندارد که قربانیانش زن باشند و یا کودک و یا افراد سالخورده.

داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ “ابوبکر بغدادی” سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۹ دیدگاه

 1. فقط ماجرای قطع شدن دستم من را آزار نمی‌دهد
  ،###~~~زیرا به خوبی به یاد دارم که مردمی که در اطراف من جمع شده بودند در حال خندیدن بودند، گویا این موضوع برای آنها بسیار عادی بود###
  نکته بسیار مهم
  بعضی دوستان میگفتند چرا مردم سوریه گرفتار داعش شدند.
  خداوند مردم بی خدا را اینطور مجازات میکند. گروهی ستمگر را بر آنها گماشتیم.
  ۰  ۰
  • مهم ترازاون خداوند فرموده درموردچیزی که نمیدانی وندیده ای ونسبت بهش آگاهی کامل نداری قضاوت نکن شمابی خدابودن این مردم روباچشم خودت دیدی اونم تک تک شون رو؟ حالا نه که توی کشورما باخدابودن ازدرودیوارمیباره!!!! اگه هم خدابهمون رحم کرده به خاطرنفس حق یه عده آدم خاص ودین دارواقعی هست که دارن توی این کشورزندگی میکنن وگرنه وضع مملکت رومیبینی که چه خبره از بدحجابی وتجاوز وشراب خواری وفسق وجوربگیرتا دزدی واحتلاس وربا واحتکار و…..
   توی کشورماهم وقتی توی خیابون یه اتفاقی برای کسی میفته دیگران به جای اینکه برن کمکش کن فوراموبایل هاشون رودرمیارن وشروع میکنن به فیلم گرفتن وبدتر ازاون به صدم ثاینه نکشیده توی صفحات وگرو وها وکانال هاشون شیرمیکنن تا دیگران هم ازقافله عقب نمونن یه موقع!! یافیلمای تجاوزی که تند وتند برای همدیگه ارسال میکنیم وشیرمیکنیم وکلی پاش میخندیم وطرف واندامش رومسخره میکنیم و….. واصلا هم یه لحظه این فکررو نمی کینم که اگه خودم هم بودم دوست داشتم فیلمم حالا به هرنحو وشکلی وبه هردلیلی بین مردم دست به دست بچرخه؟؟؟؟
   داداش خیلی وقته که تندیس اخلاق وشعور ازدستمون افتاده،خیلی وقته ،منتهی ماخودمون روبه خواب جهالت زدیم متاسفانه
   ۰   ۰
 2. خدایا قسم به این شبای عزیز، مملکت ما رو هیچ وقت زیر سلطه نامسلمون و بی دین قرار مده (غمگین)
  ۰  ۰
 3. خیلی سخته (گریه) (گریه)

  دلاشون سنگ شده
  خداجونم رحم و مهربونی رو از دلامون نگیر
  و سنگش نکن اجازه بده تا واسه همدیگه دلمون بتپه و رحم کنه
  آمین (گریه) (گریه)
  ۰  ۰
 4. ایزدی -شهرستان خرامه

  تو شهرستان ما یه نفر به جرم دختر بازی در کلانتری میخواستن شلاق بزنن.پسره مجرد بودخداشاهده ماموری که داشت شلاق میزد بسیار بی رحمانه داشت شلاق میزد.شرافتااون مامور از عمد کلیه بنده خدا رو نشونه گرفته بود طوری که مردمی که خواستار مجازات پسره بودن معترض شدن و شروع به اعتراض کردن و فریاد میزدن و بعضی ها هم کنترل خودشون از دست داده بودن و شروع به هوو زدن کردن مامور از این کار مردم بدتر عصبانی شد و ضرباتش محکم تر و با خشونت بسیار بالایی ادامه داد طوری که پسره بی هوش شد.به جان مادرم طوری ضربه میزد که ماموران دیگه سریع رفتن از ماشین بالا و مامور رو با زور کنترل کردن و اوردنش پایین یه مامور دیگه با رحم بهتری به شلاق زدن ادامه داد تا۸۴تا تموم شد.خدا رو شاهد میگیرم اگه جلوش نگرفته بودن اون پسره اگه نمیمرد حداقل ناقص میشد.بلهههههه خدا لعنت کنه داعش.اما اینجا هم در بعضی موارد هم …
  ۰  ۰
  • عزیزم دیدی یا شنیده؟در شرع اسلام وقتی بخوان کسی رو شلاق برنن به اصطلاحا حد رو جاری کنن دارای شرایطی هست!یکی اینه طرف باید زیر بغلش قرآن بزاره که نتونه دستشو بالا بیاره و با شدت تمام بزنه و شلاقی رو که هم استفاده میکنه دارای شرایطی هست!کلا ما خیلی چیزها رو ندیده باور میکنیم
   ۰   ۰
   • ایزدی -شهرستان خرامه

    اقا عباس داداشم به همان قرانی که به قول شما زیر بغلشون میذارن قرانی زیر بغلش نذاشته بود.طوری محکم میزد که حتی مزدمی که موافق شلاق بودن شاکی شدن حتی عده ای شروع به هوو زدن کردن که اون مامور از کار مردم عصبانی شد و به خاطر لج مردم ضرباتش خیلی شدید و بی رحمانه تر زد .به خدا قسم جوری جو خراب شد که شلاق ازش گرفتن وکس دیگه اومد شلاق زد که نفر دوم خیلی منصفانه تر و با رحم نسبتا بهتری شلاق زد.میخوای باورکنید میخوای نکنید جوری شلاق زد که ماموران و مسولان دولتی خیلی سریع ودستپاچه شلاق با زور و بدبختی ازش گرفتن.من اینو با چشم خودم دیدم.گور بابای بی ناموس داعش اما حرف من اینه تو کشور خودمون هم از این موارد دیده میشه.اگه داعش کارش زشته که قطعا هم هست پس کار ما چیه.حرف من اینه
    ۰    ۰
 5. این رسم حکومتهای فاشیستی است که با شلاق زدن و دار زدن و دست قطع کردن ترس در وجود مردم بیاندازد که خدای ناکرده فکر انقلاب به سرشون نزنه .
  ۰  ۰
 6. مرگ بر آمریکا.مرگ بر شلاق زن ها،مرگ بر ظالمین،بخدا اگه الله راضی باشه به شلاق،جلوی دزدی و اختلاس رو بگیرین،نمیخواد حد و شلاق رو جاری کنین
  ۰  ۰

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)