ترامپ: رییس جمهور شوم، به قایق‌های ایرانی شلیک می‌کنیم

ترامپ,تهدید ترامپ

دونالد ترامپ جمعه نهم سپتامبرگفت، در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، هر قایق تندور ایرانی که برای ناو شکن های آمریکایی در آبهای خلیج فارس مزاحمت ایجاد کند، هدف قرار خواهد گرفت.

به گزارش رویترز، نامزد حزب جمهوریخواه درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا که در یک تجمع انتخاباتی در «پنساکولا» در ایالت فلوریدا صحبت می کرد، گفته است، در صورت پیروزی وی، نیروهای نظامی آمریکا چنان تقویت خواهند شد، که هیچ کشوری جرات شوخی کردن با آن را نخواهد داشت.

این نامزد حزب جمهوریخواه در این سخنرانی خود توضیح داد که چگونه سیاست او در قبال مزاحمت های قایق های سپاه در خلیج فارس متفاوت خواهد بود.

به گزارش «هیل» دونالد ترامپ گفته است: «درباره ایران، زمانی که آنها بخواهند با قایق‌های کوچک خود دور ناوشکن‌های زیبای ما بچرخند و حرکاتی نسبت به مردم ما انجام دهند که نبایست به آنها چنین اجازه ای داده می شد، به آنها شلیک کرده و از (این) آبها بیرون انداخته خواهند شد.

طبق این گزاش جمعیت حاضر در این سخنرانی در واکنش به این اظهارات ترامپ شعار می دادند «به انها شلیک کنید.»

دونالد ترامپ روز جمعه گفته است: ما باردیگر در موقعیت رهبری جهان قرار خواهیم گرفت و از جایگاه و موضع قدرت و بزرگی مذاکره خواهیم کرد. اما مهم تر از مذاکره کردن، ما بار دیگر امن خواهیم شد.

دونالد ترامپ منتقد رویکرد دولت باراک اوباما در قبال ایران است. وی بارها پیشتر از توافق هسته ای با ایران انتقاد کرده است.

طی هفته های اخیر در چند مورد گزارش هایی از نزدیک شدن قایق های تندرو سپاه پاسداران به کشتی های جنگی آمریکا منتشر شده است.

مقام‌های وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون اعلام کردند که هفت قایق تندرو سپاه پاسداران روز یکشنبه هفته گذشته به یک کشتی جنگی ایالات متحده در خلیج فارس ایجاد نزدیک شدند و این کشتی ناچار شد برای برخورد نکردن با یکی از این قایق‌ها مسیرش را تغییر دهد. طبق این گزارش، یکی از قایق‌های سپاه تا ۹۰ متری این کشتی جنگی نزدیک شد.

این سومین اتفاق جدی در زمینه رویارویی قایق‌های تندرو ایرانی با ناوشکن‌ها و گشتی‌های نظامی آمریکا در خلیج فارس ظرف چند هفته اخیر بود.

چهار قایق تندرو سپاه پاسداران روز دوم شهریور با نزدیک شدن به ناوشکن «یو‌ اس‌ اس نیتز» اقدام به رهگیری آن در نزدیکی تنگه هرمز کردند. یک مقام وزارت دفاع آمریکا این اقدام را «غیرحرفه‌ای» و «ناامن» توصیف کرد.

یک روز بعد، قایق‌های سپاه پاسداران به دو گشتی آمریکایی و یک کشتی کویتی نزدیک شدند که با شلیک اخطار روبرو شدند.
✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان:

۶ دیدگاه

  1. یکی نیس بگه بابا اینقدر حرص نخور تو این سن و سال برات خوب نیستا سکته میکنی میوفتی رو دست هیلاری !!! (ضایع شدن)

    سن که رسید به اینجا فشار میاد به چند جا (خنده)

  2. زرررررررررررتت

  3. شما غلط می کنی، فک کردی ما هم دست روی دست میگذاریم، کاش می شد یه گلوله خرج اون کله پوک تو یکی و قلب سنگ بقیه ی همکارانت(چه آمریکایی، چه یهودی) می کردم، با اون سگای دست آموز وهابی و داعشیتون.

  4. بااینکه مطمئن هستم اونم صد درصد که ترامپ رئیس جمهور امریکا نمیشه اما بهش میگم زرشک (خنده) (خنده) (خنده) (خنده) (خنده)

  5. وقتی رییس جمهور شد میفهمه هیچ غلطی نمیتونه بکنه مراحم الان داشتم پیجای قدیمی رو میخوندم خیلی از کاربرات نیستن این کیوان کووووو دلم برای اراجیفش تنگ شده (گریه)

  6. غلط میکنی (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا) (تماشا)

    ارزو به دل میمونی (زبون) (زبون) (زبون)

پاسخ دهید

لطفا نام شهر خود را ذکر کنید مثال (علی از تهران)