مردی معتاد به الکل خود را به زنجیر بست +تصاویر

مجله مراحم: خودداری از نوشیدن یک چالش جدی برای افراد الکلی است و شخصیت اول این داستان غم انگیز هم از این قضیه مستثنی نیست. ژنگ رویی (Zhang Rui) سی ساله، سعی در ترک این عادت بد برای مدتی داشته ولی تمام تلاش هایش ناکام مانده و او و خانواده اش دیگر کاملا درمانده شده بودند. بعد از یک سری صحبت های جدی او موافقت کرد تا مادرش از گردن  به اتاق زنجیرش کند تا دیگر نتواند مشروبات الکلی بخرد و یا بدزدد.

مرد الکلی برای ترک خودش را به اتاق زنجیر کرد

ژنگ که همچنان در اتاق زیر شیروانی خانه اش در بنگ بو (Bengbu) در شرق چین در زنجیر است، به گزارشگران گفته هیچ راه دیگری برای جلوگیری از صدمه زدن به دیگران و یا نوشیدن الکل تا سرحد مرگ نداشته است. علی رغم وضعیت بد زندگی اش ژنگ باور دارد که حبس کردن خودش تنها راه مقابله با اعتیادش که زندگی اش را نابود کرده، بوده است. در حقیقت، او می خواهد تا شش ماه در زنجیر در آن اتاق بماند تا دیگر هیچ نیازی برای مصرف الکل نداشته باشد.

مرد الکلی برای ترک خودش را به اتاق زنجیر کرد

در فضای ده متر مربعی اتاق، تنها یک تشک برای خواب، یک لپتاپ و یک تلویزیون کوچک قرار دارد تا با آنها خود را سرگرم کند. او حتی دسترسی به سرویس بهداشتی ندارد، در آنجا فقط یک سطل و یک بطری آب برای نظافت وجود دارد. زنجیر دور گردنش چهار متر طول و حدود ده کیلوگرم وزن دارد، پس او به سختی در وضعیت کنونی اش می تواند بایستد. زنجیر فقط به او اجازه می دهد تا به عنوان ورزش دور اتاق راه برود.

مرد الکلی برای ترک خودش را به اتاق زنجیر کرد

طبق گفته ی گزارشگرانی که ژنگ را ملاقات کرده اند، او تا قبل ازاینکه حدود شش ماه پیش شروع به نوشیدن الکل کند، مردی مهربان و ملایم بوده و به عنوان یک راننده ی کامیون کار می کرده است. اما با شروع مشکل نوشیدنش او به حدی خشن و سوءاستفاده گر شده بود که هردو شغلش را به علاوه ی همسر و فرزندانش از دست داد. اعتیادش به حدی رسید که برای خریدن نوشیدنی الکلی در خیابان گدایی می کرد.

مرد الکلی برای ترک خودش را به اتاق زنجیر کرد

زمانی که خانواده اش او را ترک کردند، او از درون خرد شد و شدت ناچاری او را به حصر خانگی کشاند. کنار گذاشتن یک دفعه ی الکل برای او شکنجه آور بوده، به اندازه ای که او تمام مدت می گرید و خود را با زنجیرش می زند. گاهی اوقات او بسیار آزرده می شود و می خواهد قفل را باز کند و یا زنجیر را از گردن خود دربیاورد ولی تا کنون او فقط  توانسته به خودش آسیب بیشتری برساند.

مرد الکلی برای ترک خودش را به اتاق زنجیر کرد

ژنگ زندگی راحتی نداشته، پدرش را وقتی بسیار کوچک بوده از دست داده و مادرش او را در فقر بزرگ کرده است. باور بر این است که شرایط سخت در هنگام رشد او نهایتا او را به سمت الکل کشانده است.

واضح است که شرایط کنونی ژنگ، قلب مادرش را شکسته ولی او تا زمانی که ژنگ اعتیادش را شکست نداده تصمیم به باز کردن زنجیر ندارد. او نمی داند چه مدت ژنگ باید در اتاق زیر شیروانی بماند، او فقط متقاعد شده این تنها راهی است که پسرش را دوباره پس بگیرد.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: