نقشه شوم یک افغانی برای دختر ۱۰ سال ناکام ماند

PREMIÈRE VICTOIRE D'AVOCATS FRANÇAIS CONTRE LA GARDE À VUE

یکی از اتباع کشور افغانستان که اقدام به ربودن دختری ۱۰ ساله به قصد آزار و اذیت وی کرده و دستگیر شده بود، به جرم خود اعتراف کرد.

مجله مراحم: روز نهم فروردین امسال، فردی به کلانتری ۱۷۷ خاورشهر مراجعه و عنوان کرد جوانی حدودا ۱۸ ساله قصد ربایش و آزار و اذیت دختر وی را داشته است که در حین ربایش دختر وی، بستگان متوجه موضوع شده‌اند و این شخص را دستگیر کرده‌اند و دختر را نجات داده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع آدم‌ربایی و به دستور دادرس دادگاه بخش خاوران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

پدر دختر ۱۰ ساله پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: روز نهم فروردین قصد رفتن به مراسم جشن عروسی یکی از بستگان خود را داشتیم، به همین علت دخترم به نام مریم را ساعت ۱۷ روانه خانه مادربزرگش کردیم تا آنها هم آماده رفتن به عروسی شوند. زمانی که از دخترم خبری نشد، به در منزل مادرم رفتم که او عنوان کرد مریم به آنجا نرفته است. در همین زمان برادرم با من تماس گرفت و موضوع ربایش دخترم توسط جوانی حدودا ۱۸ ساله را به من اطلاع داد. بلافاصله به کلانتری رفتم و در آنجا متوجه شدم که دخترم توسط دو نفر از بستگانم به نام‌های «اسدالله» و «امیر» نجات پیدا کرده و آنها فرد آدم‌ربا را به کلانتری انتقال داده‌اند.

اسدالله و امیر نیز در خصوص نحوه اطلاع از موضوع ربایش دختر ۱۰ ساله به کارآگاهان گفتند: در حال خارج شدن از داخل روستا بودیم که متوجه شدیم جوانی حدودا ۱۸ ساله، مریم را بغل کرده و در حالی که او گریه می‌کند، قصد دارد او را به سمت‌ بیابان‌های اطراف روستا ببرد که بلافاصله دخالت کردیم و با نجات او، موضوع را به عمویش اطلاع دادیم. عموی مریم هم بلافاصله در محل حاضر شد و به همراه او جوان آدم‌ربا را به کلانتری بردیم.

در حالی که متهم در زمان دستگیری و در داخل کلانتری خود را «محمد رسولی» و تبعه ایران معرفی کرده بود اما در ادامه رسیدگی به پرونده مشخص شد که وی تبعه افغانستان و هویت واقعی‌اش «محمد.م» است و سه فقره سابقه کیفری به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با کودک‌ربایی منجر به آزار و اذیت دارد که دو بار روانه کانون اصلاح و تربیت شده و آخرین بار نیز به زندان رجایی‌شهر اعزام شده است.

متهم که در زمان دستگیری مدعی بود به علت مصرف مشروبات الکلی و در حالت غیر طبیعی اقدام به ربایش دختربچه ۱۰ ساله کرده، در پایگاه پلیس آگاهی اعتراف کرد که هیچگونه مصرف مشروبات الکلی نداشته و تنها به قصد آزار و اذیت، دختربچه ۱۰ ساله را ربوده است اما قبل از هرگونه اقدامی دستگیر و به کلانتری منتقل شده است.

در ادامه تحقیقات، متهم اعتراف کرد که زمستان سال گذشته و در منطقه کهریزک نیز اقدام به ربودن طلا و جواهرات یک دختربچه ۴ ساله کرده که با تحقیقات به عمل آمده، شاکی این پرونده نیز شناسایی و دختربچه چهار ساله پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی، متهم را مورد شناسایی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حسین زارع رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به کودک‌ربایی و سوابق وی در این خصوص و به منظور شناسایی دیگر جرایم احتمالی، متهم برای ادامه تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: