مرسدس بنز CLA 250 را ببینید

مجله مراحم: امروز یک محصول کاملا خانوادگی را از مرسدس بنز معرفی خواهیم کرد. سی ال آ ۲۵۰ از آن خودروهایی است که در همان نگاه اول مخاطب را مجذوب خود می کند. اگر در اولین ملاقات سی ال آ ۲۵۰ را از مقابل مشاهده کنید، تصور می کنید با یکی از سدان های کلاس “سی” روبه‌رو شده اید اما با کمی افزایش میدان دید و مشاهده نمای جانبی آن در کمال تعجب یک واگن را می بینیم که از طراحی بسیار مناسبی برخوردار است و به هیچ عنوان تصور یک خودروی طولانی و به زبان خودمانی تر بدقواره را در ذهن مخاطب ایجاد نمی کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
زبان طراحی مرسدس برای قسمت جلویی خودرو، کدهای چندان جدیدی را با خود همراه ندارد. با این وجود، لوگوی بسیار بزرگ در مرکز و جلوی سیستم خنک کننده در نگاه اول توجه مخاطب را جلب می کند. دانه های شش ضلعی ریز میان پره ها بصورتی هوشمندانه انتخاب شده اند که خط دید را از لوگوی مرسدس به سمت چراغ های جلو هدایت می کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
چراغ های جلو نیز همانند سایر اعضا خانواده “سی” ظاهری خشن و تهاجمی دارند. علاوه بر لوگوی کمپانی یک لوگوی کوچکتر با نوشته مرسدس بنز در فضای گسترده میان چراغ های جلو تا محل شروع خط درپوش موتور قرار گرفته است.
 
 
 
 
 
 
 
 
بامپر جلو نیز ظاهر ی کاملا اسپرت دارد. انتخاب طرح توری پلاستیکی به رنگ مشکی برای پر کردن قسمت های خالی حس یک خودروی تند و سریع را به مخاطب منتقل می کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
در نمای کناری شاهد هنرنمایی طراحان این برند آلمانی خواهیم بود جائیکه اتاق خودرو با شیبی بسیار ملایم و چشم نواز طی مسیر می کند.
 
 
 
 
 
 
 
 
چراغ های عقب شباهت زیادی به نمای پشت سی ال اس ها دارند، اما همه چیز به خوبی طراحی شده است. در کناره های بامپر عقب دو فضای خالی که راه به فندرهای پشت دارند را مشاهد می کنیم که آنها نیز در هماهنگی با فضاهای خالی بامپر جلو با پوشش توری پلاستیکی مشکی پوشانده شده و حس اسپرت خودرو را افزایش داده اند.
 
 
 
 
 
 
 
 
دیفیوزر بسیار ساده و البته توسعه یافته است. برای اگزوزها نیز هر چند شاهد انواع آلیاژی بسیار مرغوب نیستیم اما انتخاب خوبی صورت گرفته و مجموعه ای مناسب را ایجاد کرده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
رینگ های آلیاژی پنچ پر در حالت استاندارد برای این خودرو انتخاب شده است و خبری از کالیپرهای رنگی و دلبری های سیستم ترمز برخی از محصولات مرسدس در این مدل نیست البته نیازی هم احساس نمی شود زیرا با یک خودروی کاملا خیابانی سرو کار داریم.
 
 
 
 
 
 
 
 
در طراحی فضای داخلی کابین از رنگ مشکی به عنوان رنگ اصلی استفاده شده و البته دوخت قرمز رنگ درشت بر زیبایی های آن افزوده است. صندلی های جلو نیز ظاهری کاملا اسپرت دارند.
 
 
 
 
 
 
 
 
زیر درپوش موتور گزینه های مختلفی در برابر مشتریان قرار دارد. پیشرانه ۱٫۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۲۰ اسب بخاری، پیشرانه توربودیزل ۲٫۱ لیتری ۱۷۵ اسب بخاری و مدل ۲ لیتری ۲۰۸ اسب بخاری قابلیت ثبت سفارش را دارند. در موتور ۲۰۸ اسب بخاری که نمونه مورد بررسی ما نیز از این مدل استفاده می کند گشتاور مجموعه برابر ۲۵۸ پوندفوت است.
 
 
 
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: