گردنبند ۲ میلیون دلاری ثریا همسر محمدرضا پهلوی +عکس

کایرا نایتلی گردنبند ۲ میلیون دلاری ثریا همسر سابق پادشاه ایران رو بر گردن خود آویخت.

 

کایرا نایتلی

 

 

اين گردنبند زیبا در دهه ۱۳۳۰ زمانی که محمدرضا شاه پهلوی جوان بود، به سفارش او براي همسر دومش ثريا اسفندياري توسط برند فشن بولگاري طراحي و ساخته شد.

 

گردنبند ۲ میلیون دلاری ثریا همسر محمدرضا پهلوی +عکسمجله مراحم:  بعد از فوت ثريا، اموال او به حراج گذاشته شده و اين گردنبند گران قیمت و درخشنده بعد از چند سال به دست كِيرا نايتلي، ستاره خوش چهره انگليسي مي رسد و او در مراسم جوایز اسکار، آنرا به گردن خود آویزان میکند. نايتلي یک بار به خاطر بازي فوق العاده اش در فيلم “غرور و تعصب”، نامزد اسكار بهترين بازيگر تقش اول زن شد. ثریا اسفندیاری بختیاری، دختر یکی از رهبران ایل بختیاری ایران از مادری آلمانی تبار بود. او درسال ۱۹۵۱ در سن ۱۸ سالگی با محمد رضا پهلوی که در آن زمان ۳۱ سال داشت ازدواج کرد و در سال ۱۹۵۸ به دلیل اینکه نتوانست بچه دار شود و وارثی برای تاج و تخت سلطنت ایران بدنیا بیاورد، از او بناچار جدا شد! شاه قبل از ثریا، فوزیه شاهزاده خانم مصری را که مادر دختر بزرگ او شهناز است طلاق داده بود. فوزیه هم به همین صورت از تهران به قاهره بازگشت و در آنجا ماندگار شد. علت طلاق او « ناسازگاری هوای تهران » اعلام شد!

ملکه ثریا تا مدتی دور دنیا سفر می کرد تا اینکه سرانجام ساکن پاریس شد و یک فیلم با عنوان «سه چهره یک زن» ساخت و زندگینامه خودش را با عنوان «کاخ تنهایی» نوشت. مدتی هم همسر یک فیلمساز ایتالیایی شد و سرانجام در سال ۲۰۰۱ در سن شصت و هفت سالگی در پاریس درگذشت.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: