محمدرضا رحیمی: من قربانی آبروریزی احمدی نژاد شدم! +تصاویر

محمدرضا رحیمی معاون رئیس جمهور در دولت دهم چند روز پس از آنکه محمود احمدی نژاد طی بیانیه ای خود و دولتش را از اقدامات رحیمی مبرا دانست طی نامه‌ای که در آن احمدی‌نژاد را “دوست عزیز و قدیمی” خطاب کرده و به بیانیه او واکنش نشان داد.

 هفته گذشته حکم قطعی محمدرضا رحیمی معاون رئیس جمهور در دولت دهم صادر و وی به پنج سال و ۹۱ روز حبس و پرداخت سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان محکوم شد.
مجله مراحم: این حکم پس از آن صادر شد که پرونده محمدرضا رحیمی بدوا در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد و هیات قضایی این شعبه او را به ۱۵ سال حبس، پرداخت دو میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان رد مال و یک میلیارد تومان جزای نقدی محکوم کرد اما با اعتراضی که به رای شد پرونده به شعبه ۱۱ دیوان عالی کشور رفت و این شعبه با تایید مجازات‌های رد مال و جزای نقدی، ۱۰ سال از مجازات حبس را کاهش داد.
در همین حال محمود احمدی‌نژاد چند روز قبل طی بیانیه‌ای از معاون پیشین خود اعلام برائت کرد. رئیس جمهور سابق در این بیانیه محکومیت رحیمی را مربوط به اقدامات وی پیش از انتصاب به معاون اولی رئیس جمهور عنوان کرد. این بیانیه واکنش رحیمی را در پی داشت و وی در نامه‌ای افشاگرانه خود را قربانی “آبروریزی” احمدی نژاد دانست.
در این نامه که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت رحیمی، احمدی نژاد را با عنوان “دوست عزيز و قديمي!”خطاب کرده و ضمن اشاره به سابقه دوستی و پیوند طولانی با احمدی‌نژاد خود را بازنده “صحنه رفاقت” می‌داند.
رحیمی در بخشی از این نامه آورده است: از ابتداي آشنايي، هم من و هم شما همواره حق رفاقت بجا آورده‌ايم و در برخي مواقع هم اختلاف ديدگاه‌هايمان مانع از تداوم رفاقت‌هايمان نشد.
او یادآور می‌شود: شايد فراموش کرده‌ايد که رحيمي محکوم امروز، چوب لجبازي‌ها و آبروبري‌هاي گاه و بيگاه شما را مي‌خورد.
رحیمی در جای دیگر این نامه از دوست دیرین خود چنین گلایه می کند که: همه آنچه ظرف چندين سال بر من رفته است، يک طرف ماجرا است و البته اين زخم وقتي “کاري” مي‌شود که جنابعالي نيز مصلحت را در آن مي‌جوييد که دامن خود را از آن برچينيد!
مجله مراحم: رحیمی از شهریورماه ۱۳۸۸ به عنوان معاون اول رئیس جمهور از سوی محمد احمدی‌نژاد منصوب شد و تا ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ در این سمت باقی بود. عکس های زیر مروری بر دوران معاون اولی وی و ارتباطش با محمود احمدی‌نژاد است.

 

 

(تصاویر) رحیمی و احمدی‌نژاد در سال‌های

 

مراسم رونمایی از کتاب آثار محمدرضا رحیمی در حاشیه جلسه هیات دولت. مرداد۱۳۹۱

 

(تصاویر) رحیمی و احمدی‌نژاد در سال‌های

 

رحیمی و محمود احمدی نژاد در جلسه هیات دولت. مرداد ۱۳۹۱

  

 

 

(تصاویر) رحیمی و احمدی‌نژاد در سال‌های

 

رحیمی و احمدی نژاد در جلسه جنجالی استیضاح شیخ الاسلامی، وزیر کار. بهمن ۱۳۹۱

  

 

(تصاویر) رحیمی و احمدی‌نژاد در سال‌های

 

اعطای نشان درجه یک خدمت به محمدرضا رحیمی

 

(تصاویر) رحیمی و احمدی‌نژاد در سال‌های

 

احمدی نژاد در مراسم ختم مادر محمدرضا رحیمی. آبان ۱۳۹۳

 

(تصاویر) رحیمی و احمدی‌نژاد در سال‌های

 

احمدی نژاد در مراسم ختم مادر محمدرضا رحیمی. آبان ۱۳۹۳

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: