بیوگرافی نفیسه روشن و همسرش + عکس های شخصی

بیوگرافی نفیسه روشن و همسرش

نفیسه روشن Nafiseh Roushan متولد ۱۳ رادیبهشت ۱۳۶۱ در تهران، بازیگر است او در محله باغ صبا تهران به دنیا آمده و دارای مدرک کارشناسی فقه و حقوق اسلامی از دانشگاه آزاد اسلامی است.

نفیسه روشن فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد است، سفیر دوقلو ها و عاشق حیوانات است، یک شوهر خبلیان نیز دارد، مدل لباس هایش اغلب جنجالی میشود !

عکس نفیسه روشن,بیوگرافی نفیسه روشن

 

اولین فیلم نفیسه روشن

از سال ۸۲ با سریال «روزهای به‌ یاد‌‌‌ ماند‌‌‌نی» جلوی د‌‌‌وربین رفتم

بعد‌‌‌ از آن هم د‌‌‌ر سریال «روزگار غریب» كار كیانوش عیاری؛ اما اولین بازی جد‌‌‌ی من كار «كلانتر» د‌‌‌ر سال ۸۵ بود‌‌‌. نقش یك اپیزود‌‌‌ را بازی می‌ كرد‌‌‌م ولی بعد‌‌‌ از آن به صورت خیلی جد‌‌‌ی‌ تر د‌‌‌ر سریال «اغما» بود‌‌‌ كه د‌‌‌ید‌‌‌ه شد‌‌‌م و مورد‌‌‌ استقبال مرد‌‌‌م قرار گرفتم

 

ازدواج نفیسه روشن

نفیسه روشن با بهنام ازدواج کرده است، همسرش خلبان هواپیماهای مسافربری است.

نفیسه روشن و همسرش

نفیسه روشن و همسرش,همسر نفیسه روشن

 

زندگی با یک خلبان خیلی سخت است مثلا یک هفته می شود که برنامه سفرمان را می ریزیم، چمدان هم می بندیم و در فاصله یک تماس تلفنی همه چیز بر هم می ریزد. مخصوصا در فصل های پر سفر که هیچ خبری از مرخصی نیست.

ورزش مورد علاقه نفیسه روشن

علاقه من به اسب به کودکی ام بازگرد.

از همان دوران بچگی، تمام لوازم التحریر مدرسه ام، عکس اسب داشت از کلاسور بگیرید تا کیف و جامدادی یک اسب سفید شاخدار. دوران کودکی من امکانات زیادی نبود که بچه ها بتوانند سوارکاری یاد بگیرند.

نفیسه روشن روی جلد مجله پرشین در لندن

نفیسه روشن روی جلد مجله پرشین

بعد از اتمام تحصیل فرصت پیدا کردن به آموزش سوارکاری بروم،

تمام تفریح من سوارکاری است، حتی اگر نتوانم سوارکاری کنم، می روم و اسب ها را تماشا می کنم، مدتی فوتبال داخل سالن و تنیس هم بازی کردم

جنجال های لباس

مدل لباس او بارهار جنجالی شده است و شبکه اجتماعیش بارها سیبلی برای وحاشی ها علیه او بود،مدل لباس او در جشنواره حافظ با الهام از برج آزادی هم مدتی حاشیه ساز شد.

مدل لباس نفیسه روشن با طرح میدان آزادی

مدل لباس نفیسه روشن با طرح میدان آزادی

حامی حیوانات

نفیسه روشن از معدود بازیگرانی است که فعالیت های در حمایت از حیوانات دارد

دوران جنگ در بوشهر زندگی کرده اند و دیدن حیوانات مختلف از جمله روباه ، سمور، مار و… باعث شده است که از آنها نترسد و اتفاقا موجودات زنده را دوست داشته باشد.

عکس های نفیسه روشن

سلفی نفیسه روشن با ببر

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

نفیسه روشن یکی از بازیگران دوست داشتنی سینمای کشور ایران هست که در سینما و تلویزیون نقش آفرینی هاي بسیاری داشته هست. او امروز دیگر بعد از سال‌ها حضور در این عرصه دنبال مسیرجدیدی در بازیگری هست و با ایفای نقش در کاراکترهای جدی و تاثیرگذار میخواهد که هرچه اکثر استعدادهای خود را در بازیگری نمایان سازد. روشن این روزها در «زیر سقف دودی»که به کارگردانی پوران درخشنده بر پرده پخش هست، نقش متفاوتی را بازیمی‌کند که با وجود کوتاهی‌اش توانسته بخوبی از پس آن بربیاید.

 

به بهانه بازی نفیسه روشن در این نقش گفت‌وگویی با او انجام دادیم که در ادامه میخوانید.

یک نکته مهم درمورد کاراکتر شما در فیلم «زیر سقف دودی»، هماهنگی و تناسب بازیشما با ویژگی‌هاي فیزیکی و روانی نقش «آرایشگر» هست؛ طوری‌که حس میشود ایننقش با وجود کوتاهی‌اش از اول برای شما نوشته شده.

 

همکاری با پوران درخشنده

شما گزینش چندم پوران درخشنده برای این نقش بودید و آیا برای نقش دیگری در همین فیلم توصیه داشتید؟

نفیسه روشن :در ابتدا نقش دیگری در این فیلم برای من در نظر گرفته شده بود، اما در نهایت آن نقشحذف شد و وقتی خانم درخشنده با من تماس گرفتند و گفتند نقش‌ات حذف شده، من گفتمان‌شاءالله پروژه بعدی با هم همکاری میکنیم تا این‌که دوباره ایشان با من تماسگرفته و گفتند نقش دیگری را در این فیلم نوشتم و با وجود این‌که میدانم برای توکوتاه هست،

اما گزینه با خودت هست که آن را بازی کنی یا نه. من به قدری شخصیت خودخانم درخشنده و کارهایشان را دوست داشتم که اصلا کمیت نقش به چشممنیامد و با کمال میل نقش را پذیرفتم. این نقش با وجود کوتاهی‌اش، اما برای من پر از تفاوت با کارهای سابقم بود.

تفاوت از چه لحاظ؟

نفیسه روشن :هم از لحاظ کاراکتر و هم از لحاظ لباس و گریم. گرچه جدای از این تفاوت من همه ي وقت دوستداشتم با خانم درخشنده کار کنم و لذت کنار ایشان بودن را بچشم.

بازی در نقش یک آرایشگر شوخ و شنگ برای این نبود که میخواستید از زیر سایهنقش‌هاي آرام که به نوعی در آن کلیشه شدید، دربیایید، به این دلیل که شاید احساسمی‌کردید توانایی‌هاي دیگری هم دارید که تا به حال نادیده گرفته شده؟

بله، کاملا. من از سال ۸۲ بازیگری را با سریال «روزهای به یاد ماندنی» با نقش یک دختر جنوبیو سوارکار بازی کردم و بعد هم نقش‌هاي متفاوتی را کار کردم، اما از یک جایی به بعد نقش‌هایمن همه ي شبیه به هم شدند تا رسید به جایی که خودم از این‌همۀ تکرارخسته شدم.

گزینش‌هاي اشتباه
نفیسه روشن :من حتی سال قبل به دلیل همین تکراری بودن دو نقش پیشنهادی در تلویزیون را نپذیرفتم.من بی‌رودربایستی می گویم که ۱۰ سال پیش بعد از سریال «اغما» باید با حساسیت و وسواس بیشتریکار گزینه می کردم، اما در دل مردم جا گرفتن و علاقه به مردم باعث شد که منخیلی راه‌ها را اشتباه بروم و گزینه‌هاي اشتباهی داشته باشم.

عکس های نفیسه روشن و همسر خلبانش

نفیسه روشن و همس خلبانش

بازیگر زیر سقف دودی
برگردیم به «زیر سقف دودی»، زمانی‌که قرار بازی گذاشتید با اتکا به فیلمنامه چند درصد از این شخصیت را شناختید؟

 

نفیسه روشن :خانم درخشنده خودشان توضیحاتی درمورد این کاراکتر به من دادند، اما خود من هم تحقیقاتمحیطی و می داني راجع به این حرفه «آرایشگری» و فضایی که در آن کار می کنند، داشتم.چون اصولا خودم هم به فضاهای شادی که با رنگ سر و کار دارند علاقه دارم و در این‌طور جاهاحالم مفید میشود.

 

تحقیقات و اطلاعاتی که خودم انجام داده بودم باعث شد برخی ازدیالوگ‌ها را با لحن و شیوه خاص‌تری بگویم و در نهایت چکیده دیده‌هایخودم همراه با توضیحات کامل خانم درخشنده را شما در عکس دیدید.گفت‌وگو با نفیسه روشن

 

پس چنین شخصیت‌هایي برای شما نمود بیرونی داشتند؟

 

نفیسه روشن :بله، تا حدودی داشت. گرچه با کمال احترام به جایگاه عزیزان چهره‌پرداز و هنرمند.

بیوگرافی نفیسه روشن

تعریف خودتان از کاراکتری که بازی کردید چیست؟

نفیسه روشن :بر خلاف تصور برخی‌ها، این دختر آرایشگر اصلا بی‌قید و بند و صریح‌اللهجه نیست.به نظرم شوخ طبعی و شادی ویژگی تفکیک‌ناپذیر تمام کسانی هست که در چنین محیطی کارمی‌کنند و این دختر هم از این قاعده مستثنی نبود. این دختر آرایشگر در مقابل خانم میانسالی«با بازی مریلا زارعی» قرار میگیرد که در جریان زندگی خودش را کاملا فراموشکرده و به قول خودش از بعد از ازدواجش تا به حال موهایش را رنگ نکرده!

 

او در جهت دلداری این زندیالوگ‌هاي تند و تیزی به زبان می‌آورد که این زن احساس پیری و شکستگی نکند.در واقع می خواهد حال آن خانم میانسال را مفید کند.گفت‌وگو با نفیسه روشناتفاقا بده بستان میان شما و خانم زارعی خیلی زیبا و در واقع از برگ‌هاي برنده فیلم هست.

این ها چطور شکل گرفت؟

نفیسه روشن :من دورادور خواهر ایشان، ملیکا زارعی را می‌شناختم و پیگیر کارهای خود خانم زارعیهم بودم. خانم زارعی بشدت زن صبور و نازنینی میباشند. من بارها و بارها با پارتنرهایی کار کردمکه دست به هر کار میزنند که بازی خودشان اکثر به چشم آید و بازی پارتنرشاندیده نشود، اما خانم زارعی اصلا این‌طور نبود. همۀ وقت} معتقدم که هر شخصی نان دلش را میخورد و خانمزارعی از همین افراد میباشند.

 

واقعا سیمرغ‌هایي که گرفتند و درخشش‌شان درسینما لیاقت‌شان هست و جایگاهی که خداوند به ایشان داده به دلیل دل پاک‌شان هست.ایشان هر نکته‌اي که کار من را بهتر می کرد به من می گفت و من واقعا از ایشان ممنونم.

 

فکر می کردید خانم زارعی برای این نقش سیمرغ برترین بازیگر نقش اول زن «همراه با لیلا حاتمی» را بگیرند؟

 

نفیسه روشن :بله، کاملا. هم در مورد خانم زارعی و هم ایمان امیدواری «طراح گریم» اطمینان داشتم که کارشاندیده میشود. حتی روز اختتامیه جشنواره فجر هم به آقای امیدواری گفتم که تو سیمرغرا می بري. چون گریم‌شان بخصوص روی خانم زارعی فوق العاده بود و خانم زارعی هم با نهایت ظرافت توانستند نقش یک مادر رنج‌دیده را ملموس و باورپذیر بازی کنند.

خیلی متفاوت و تاثیرگذار ظاهر شدمفیدبک‌هایي که از بازی در این نقش گرفتید، چطور بود؟

 

 

خیلی فوق العاده. حتی خیلی از دوستان منتقدم می گویند با این‌که در یک سکانس بازیکردی، اما خیلی متفاوت و تاثیرگذار ظاهر شدي و این برای من امیدوارکننده هست.

تیپ نفیسه روشن

نفیسه روشن در تشییع آتش نشانان

همین حالا مشغول چه کاری هستید؟

نفیسه روشن : حدود یک‌سال و نیم هست که سعی می کنم هر کاری را نپذیرم و در کل معیارهایم برایبازیگری تغییر کرده. پارسال تئاتر «معاشر» و فیلم «زیر سقف دودی» را بازی کردم که به نظر خودمسال خیلی پرباری بود. چون دو کار داشتم که پر از تفاوت و تجربه برایم بود. الانهم در دو تئاتر بازی دارم که پشت سر هم روی صحنه می رود.

 

برای تلویزیون هم درمورد یک کارصحبت کردم، اما احتمال ضعیفی دارد که به نتیجه برسد. در کل سعی میکنم فضا رابرای خودم باز کنم تا زوایا و تجربه‌هاي دیگری را در کارنامه‌ام ثبت کنم و قطعا اگر نقشو کارگردان مفید نباشد آن را نمی‌پذیرم.

 

اگر کمی از شخصیتی که در «زیر سقف دودی» بازی کردید فاصله بگیرید، فکر می کنید این شخصیت و این آلبوم چه جایگاهی در کارنامه کاری‌تان دارد؟

 

جایگاهی خیلی بالا. من همان‌طور که با شهامت میگویم برخی کارها را اشتباهاپذیرفتم، همان‌طور هم با شهامت میگویم بازی در «زیر سقف دودی» نمره درخشانی در کارنامهمن دارد. برای من اندازه نقش مهم نیست، تاثیرگذاری نقش هست که مهم هست.مثالم هم در این مورد بازی کوتاه خانم رویا نونهالی در فیلمی بود که فقط به دلیل نگاهشانسیمرغ گرفتند. این برای من الگو هست که در یک‌سری کارها کیفیت مهم هست، نه کمیت.

نحوه تعامل با کارگردان

نفیسه روشن :خیلی از چهره‌هاي این فیلم ، قطبی برای خودشان در بازیگری میباشند و هر کدام به خاطرخود خانم درخشنده آمدند و در این فیلم نقش‌هاي کوتاه بازی کردند. من خانم درخشنده را از سال‌هاپیش می‌شناسم و برایشان احترام ویژه‌اي قائلم. فیلم «پرنده کوچک خوشبختی»خانم درخشنده و بازی زنده‌یاد بانو هما روستا را همۀ وقت} در ذهن دارم و زمانی‌که به من پیشنهادبازی دادند درصدی برای نه گفتنم وجود نداشت.

 

۱۶ سال تجربه کار در این حوزه
نفیسه روشن :من ۱۶ سال تجربه کار در این حوزه دارمو سر کارهایی بودم که کارگردان وقتی میخواست پلان‌هایي را برای بازیگرش توضیح دهد فریادمی‌زد، اما خانم درخشنده سر هر پلانی وقتی نکته‌اي را لازم به تذکرمی‌دیدند از پشت مانیتور بلند می‌شدند و حتی درگوشی بدون آن‌که کسی متوجه شودآن نکته را به بازیگر می گفتند.همین می‌شد که تمام عوامل گروه برای ایشان با عشق کار میکردند.

فیلم شناسی نفیسه روشن

فیلم‌های سینمایی نفیسه روشن

 • چک ۱۳۹۰
 • انسان ها ۱۳۸۹
 • مادرزن سلام ۱۳۸۵
 • شاخه گلی برای عروس ۱۳۸۳

 

مجموعه‌های تلویزیونی نفیسه روشن

 • برابر با اصل ۱۳۹۳
 • زمانی برای عاشقی ۱۳۹۲
 • پنج کیلومتر تا بهشت
 • دارا و ندار ۱۳۸۹
 • ساختمان ۸۵ ۱۳۸۹
 • ماه عسل ۱۳۸۸
 • مثل هیچ کس ۱۳۸۷
 • اغما ۱۳۸۶
 • سال های برف و بنفشه ۱۳۸۵
 • کلانتر ۱۳۸۴
 • باران بهاری ۱۳۸۴
 • خوش رکاب ۱۳۸۴
 • روزگار قریب ۱۳۸۳
 • روزهای بیاد ماندنی ۱۳۸۲
 • تب سرد ۱۳۸۲
 • کمکم کن ۱۳۸۱
 • مجموعه مردان کوچک
 

تله فیلم‌های نفیسه روشن

 • یازده و هفت دقیقه ۱۳۸۸
 • سرگرد ۱۳۸۷
 • پیوند ۱۳۸۷
 • کابوس ۱۳۸۷
 • این پرونده مختومه نیست ۱۳۸۶
 • چند متر آن طرف تر ۱۳۸۶
 • ماموریت بهار ۱۳۸۶
 • مسافر ۱۳۸۴
 • آوای زمین ۱۳۸۴

 

کارهای نفیسه روشن در شبکه خانگی

 • ول کن دستمو ۱۳۸۸
 • نفر دهم ۱۳۸۸
 • الم شنگه ۱۳۸۹
 • اقای زرنگ ۱۳۸۹
 • کات کلانتری ۱۳۹۰

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: