تصویری از سیاره پلوتو که ناسا را خوشحال کرد +عکس

فضاپیمای “نیوهورایزنز” پس از سفری ۹ ساله، سرانجام به نزدیک‌ترین فاصله از پلوتو رسید و تصویری بی‌نظیر از این سیاره کوتوله به زمین مخابره کرد. این برای نخستین بار است که پلوتو مهمانی از کره زمین داشته است.

مجله مراحم: روز سه‌شنبه (۲۳ تیر/ ۱۴ ژوئیه) فضاپیمای “نیوهورایزنز” پس از سفری ۹ ساله به نزدیک‌ترین فاصله از پلوتو (۱۲۵۰۰ کیلومتری) رسید. اگر این فاصله به نظرتان بسیار زیاد می‌آید، شاید بد نباشد بدانید، فاصله زمین تا این سیاره ۷ / ۴ میلیارد کیلومتر است.

 

انتشار تصویری بی‌سابقه از پلوتو،حاصل سفری ۹ ساله

 

 

تصویری که مشاهده می‌کنید توسط این فضاپیما در روز ۱۳ ژوئیه (۲۲ تیر) گرفته شده و در روز ۱۴ ژوئیه به سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا، ناسا، مخابره شده است.

این تصویر آخرین و دقیق‌ترین عکسی بوده که “نیوهورایزنز” پیش از نزدیکی کامل به پلوتو، از آن به ثبت رسانده و به زمین ارسال کرده است.

 

 

انتشار تصویری بی‌سابقه از پلوتو،حاصل سفری ۹ ساله
شادی دانشمندان ناسا از نزدیکی پلوتو و مهمان‌ زمینی‌اش، فضاپیمای هورایزنز

 

این فضاپیما سفر خود را روز ۱۹ ژانویه سال ۲۰۰۶ آغاز کرد و برای گذر از کنار پلوتو ۳۴۶۲ روز− مدتی بیش از ۹ سال− در فضا شناور بود.

ناسا برای این مأموریت تاریخی نزدیک به ۷۲۰ میلیون دلار هزینه کرده است. آغاز این پروژه در سال ۲۰۰۱ رقم خورده و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۱۷ به طول بیانجامد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: