مرسدس بنز جدید بدون راننده +تصاویر

مجله مراحم: مرسدس بنز برای نمایشگاه سی ائی اس که در لاس وگاس آمریکا در حال برگزاری است یک برگ برنده جدید را رو کرده است. این پروژه جدید بنز اف ۰۱۵ نام دارد. خودرویی مفهومی و فوق لوکس که نظر همه مخاطبان را به خود جلب کرده است.
بنابر اطلاعات موجود این خودروی مفهومی ۲۰۱۵ اینچ در طول و ۵۹ اینچ در ارتفاع توسعه یافته است. این ابعاد نزدیکی زیادی به مرسدس های کلاس اس دارد. شاسی روی چرخ های بزرگ ۲۶ اینچی قرار گرفته که برای یک خودروی سواری در این کلاس بسیار بزرگ به نظر می رسد. طراحی رینگ های خودرو نیز چیزی شبیه فیلم های علمی تخیلی را در برابر ما قرار داده است.
همه چیز دست به دست هم داده تا این محصول، آینده دنیای خودرو را به مخاطب یادآوری کند. استفاده از لامپ های ال ای دی در قسمت جلوی رادیاتور البته موضوع جدیدی نیست و ظاهرا بنز به این طراحی علاقه خاصی دارد زیرا نمونه های مشابه را در ویژن جی کد و فیوچر۲۰۲۵ هم دیده بودیم. در قسمت بامپر عقب نیز چراغ های ال ایی دی حضوری پر رنگ دارند!
در این خودرو از انواع دوربین ها و سنسورهای مختلف در راستای کمک به رانندگی ایمن تر بهره برداری شده است و اطلاعات مسیر پیوسته توسط پردازشگر مرکزی سیستم رایانه ای خودرو در حال تحلیل و بررسی است. استفاده از ترکیبات پیشرفته پلاستیک و همچنین فیبرکربن در بدنه اف ۰۱۵ موجب شده تا این محصول در مقایسه با خودروهای هم اندازه خود ۴۰درصد سبک تر باشد. در این میان آلومنیوم و استیل تقویت شده نیز حضوری پررنگ دارند.
 فضای داخلی خودرو تجربه حضور در یک اتاق لوکس تمام عیار را تداعی می کند. ۴ صندلی سوپرلوکس با قابلیت چرخش فضای داخل را تبدیل به یک نشیمن راحت و یا اتاق جلسه ای پیشرفته می کند. تمام قسمت های کنسول جلو و داخل درها مجهز به نمایشگرهای لمسی شده اند.
مجله مراحم: برای قلب تپنده این مجموعه نیز از یک موتور هیدورژن الکتریک با حداکثر توان ۲۷۲ اسب بخار استفاده شده است. موتور اف۰۱۵ مورد جدیدی نیست و قبلا در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در سال۲۰۱۱ نیز نظیر این موتور رونمایی شده بود. شتاب صفر تا صد این موتور برابر با ۶٫۷ ثانیه اعلام شده است.

بنابر پیش بینی ها اف ۰۱۵ برای تولید انبوه و حضور در خیابان ها تا سال۲۰۳۰ شانس هایی را خواهد داشت.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: