تنها مسجد کره شمالی ساخت ایران +تصاویر

تنها مسجد کره شمالی ساخت ایران است و در محوطه سفارت ایران در پیونگ یانگ قرار دارد.

مسلمانان کره شمالی بسیار اندک هستند این اندک مسلمانان شهر پیونگ یانگ برای اقامه نماز به تنها مسجد این کشور که در محوطه سفارت ایران قرار دارد می آیند و در آنجا نماز جماعت میخوانند.

مسجدی که در سفارت ایران قرار دارد به همه مسلمانان این کشور اجازه اقامه نماز را در میدهد و برای نماز خواندن در این مسجد هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

تنها مسجد کره شمالی ساخت ایران

تنها مسجد کره شمالی ساخت ایران

مسجد کره شمالی ساخت ایران

تنها مسجد کره شمالی ساخت ایران

مسجد کره شمالی ساخت ایران

تنها مسجد کره شمالی ساخت ایران تنها مسجد کره شمالی ساخت ایران

مسجد کره شمالی ساخت ایران

به گزارش مجله مراحم به نقل از سایت شبکه الحره، در کره شمالی تنها یک مسجد وجود دارد و آن نیز توسط ایران و در محوطه سفارت ایران در شهر پیونگ یانگ ساخته شده است.

این مسجد به سبک مساجد شیعیان ساخته شده و الرحمن نام دارد. مسجد الرحمان میزبان افراد مسلمان شیعه و سنی است. ایران به سایر مسلمانان اجازه می دهد وارد مسجد شوند و فعالیت های مذهبی خود را از جمله مشارکت در نمازجماعت، نمازجمعه و دیگر مناسبت ها و اعیاد دینی انجام دهند.

یک شهروند اندونزیایی نیز در اینستاگرام عکس هایی از این مسجد منتشر کرده است. در کره شمالی آزادی دینداری وجود ندارد. حکومت کمونیست کره شمالی، دینداری و انجام فعالیت های دینی به صورت علنی را تشویق نمی کند.

برخی از اقلیت های دینی در کره شمالی مانند مسیحیان و بودا به صورت بسیار محدود دارای عبادتگاه هستند. در کره شمالی اقلیت مسلمان وجود ندارد. مسلمانان در کره شمالی به دیپلمات های سفارتخانه های کشورهای اسلامی و برخی مسافران مسلمان خارجی محدود می شود.

مسجد الرحمن، تنها مسجد کره شمالی که توسط ایران و در محوطه سفارت ایران در پیونگ یانگ ساخته شده است. 

مسجد الرحمن در کره شمالی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: