شمال تهران تبدیل به فلسطین اشغالی شده است! +تصاویر

لواسانات و شیمرانات که منطقه ییلاقی تهران محسوب می شود، مناطقی جذاب برای قشر مرفه و پولدار است. دسترسی سریع به آن و خلوت در مناطق کوهستانی و خوش آب و هوا همیشه مورد توجه این قشر بوده است.

مجله مراحم: بازار مسکن در تهران- البته قبل از رکود چندسال اخیر- یکی از جذاب ترین بازارهای سرمایه در دنیا است، سودی که با بازار مواد مخدر یا قاچاق سلاح و انسان در کارتل های بین المللی برابری می کند! با اشباع تهران از ساخت و ساز؛ مشکلات تهران از قبیل ترافیک و آلودگی هوا، زمین ها اطراف تهران مورد توجه مافیای ساخت و ساز قرار گرفت.

عملا این فضای حیاتی جدید برای ویلاسازان تهرانی، چیزی کوهها و کوهپایه های البرز نبود؛ لواسانات و شیمرانات که بطور سنتی منطقه ییلاقی تهران محسوب می شود، امروز کارکردی متفاوت برای مافیای ویلاسازی پیدا کرده اند. 

با عبور از جاده دیزین به شمشک و در حریم جاده متوجه ساخت و سازهای مختلف و تخریب بی سابقه و سریع کوهستان و باغات خواهید شد. شمشک و دیرین امروزه  عملا یک کارگاه ساختمانی عظیم و شبانه روزی  “کوه خواری” است، بافت سنتی این ییلاق سنتی به سرعت در حال تغییر است، گویی وارد یکی از دهکده های اروپایی در قلب آلپ شده باشید!

 یکی از افراد محلی گفت: این منطقه تبدیل به “فلسطین” ایران شده است. پولدارها به اینجا هجوم آوردند و اکثر باغات و زمین ها را از مردم خریده ؛ ویلاسازی می کنند و  تهرانی ها به قیمت های گزاف می فروشند. 

یکی از فروشندگان املاک درباره قیمت مسکن و ویلا در این منطقه گفت: قیمت ها بستگی به نوع مصالح به کار گرفته شده در ساختمان دارد. از متری ۷ میلیون شروع و تا ۲۰ میلیون تومان تنوع قیمت داریم. 

مجله مراحم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: