گفتنی های ابوعلی سینا درباره تغذیه در ماه رمضان + تصاویر

مجله مراحم: در حال حاضر با افزایش درجه حرارت هوا و تقریبا ۱۶ ساعت روزه داری باید برای یک بدن سالم و ذهن پویا در طول ماه مبارک رمضان تدابیری اندیشید. 
 
 
images
 
 
 

روبرو شدن بدن با بحران کم آبی

دستورالعمل های بین المللی می گویند شما نباید از نوشیدن آب برای بیش از ۱۲ ساعت پرهیز کنید، بنابراین در این مدت زمان برای جلوگیری از کم آبی بدن باید با مصرف خاکشیر و آب همراه با آب لیموی تازه از تشنگی جلوگیری کرد و طراوت بدن را حفظ کرد.

 

 

 
سعی کنید به منظور کاهش تبخیر مایعات بدن و عرق کردن در داخل خانه بمانید و از ورزش های بیش از حد پرهیز کنید. 


پیدا کردن جایگزین مناسب برای ۳ وعده غذایی در روز
پیروی از قانون طلاییاستفاده از ۵ واحد میوه و سبزیجات در طول ماه مبارک رمضان مهم است.


شما می توانید با مصرف ۵ واحد میوه در فاصله افطار تا سحر تمام ویتامین های مورد نظر بدنتان را تامین کنید و از بی حالی و کسالت طول روز جلوگیری کنید.
 
نیازی به گفتن نیست، ماه رمضان فرصت خوبی برای کاهش مواد غذایی سرخ شده و فست فود که دارای کالری سنگین هستند می‌باشد و سدیم موجود در این گونه غذاها شما را به شدت تشنه و بی حال می‌کند.
 


مراقب سم سفید در ماه رمضان باشید

زیاده روی در مصرف شکر در ماه رمضان افزایش می یابد، به خصوص با دسر، اما به خاطر داشته باشید که مواد غذایی شکر دار و نوشیدنی های شیرین موجب افزایش سطح انسولین می شود. 

 
یک وعده غذایی
 کوچک از کربوهیدرات های پیچیده سرعت هضم غذا را کاهش می دهد و احساس سیری به شما می دهد. لوبیا، عدس، تخم مرغ و ماست به شدت توصیه می شود.  

 

 

تعداد بسیار زیادی از ما قربانی سوء هاضمه پس از افطار سنگین می شویم.سه قانون طلایی برای جلوگیری از ناراحتی و سهولت سوء هاضمه معده می باشد که با شروع غذا در سپیده دم با بخشی از سالاد، جویدن لقمه ها به آرامی و یک جا مصرف نکردن مواد غذایی مختلف از سوء هاضمه جلوگیری می کند.  

 

برای بسیاری از افراد، سردرد بخش اجتناب ناپذیر از ماه مبارک رمضان استمغز ما به طور مداوم نیاز به اکسیژن و گلوکز دارد که با کاهش نوشیدنی های داغ و کافئین دار بعد از افطار می توان از سردرد پیشگیری کرد.
 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: