آدامس جویدن اوباما در هند سوژه شد +عکس

روزنامه “ذِ تایمز آف ایندیا” نوشت: “باراک اوباما” در سفر اخیر خود به دهلی نو، در مراسم سان دیدن از نیروهای نظامی هند به مناسبت جشن روز جمهوری، آدامس می جوید و با این کار، توجه همگان را به خود جلب کرد.

 

مجله مراحم: کاربران شبکه های اجتماعی، عکسی از اوباما را بازنشر کردند که در آن، رئیس جمهور آمریکا هنگام صحبت با “نارندرا مودی” نخست وزیر هند جلوی چشم همگان آدامس را از دهان خود خارج می کند و دوباره آن را در دهان گذاشته و می جود.

 

این نخستین بار نیست که اوباما در مراسم رسمی در کشورهای خارجی آدامس می جود. در اواخر سال گذشته میلادی، اوباما در نشست سران اَپِک در پکن وقت خود را به آدامس جویدن گذراند.

 

دفتر ریاست جمهوری آمریکا، در توجیه آدامس جویدنِ اوباما آن را اقدامی در جهت ترک سیگار اعلام و مدعی شد که اوباما چهار سال است که سیگار را ترک کرده است.

 

به نوشته روزنامه “یو.اس.ای.تودی” این توجیه، نتوانست از خشم کاربران شبکه های اجتماعی چینی بکاهد، زیرا برگزاری نشست های همایش کشورهای آسیا و اقیانوسیه در پکن، پس از ۶ ماه تلاش پیگیر و برنامه ریزی گستردۀ چینی ها صورت گرفت و برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

 

مجله مراحم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: