پیام تبریک نوروز توسط اوباما به مردم ایران + فیلم

مجله مراحم: باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در پیامی ویدئویی ایرانیان به مناسبت عید نوروز می‌گوید امسال “بهترین فرصت چند دهه اخیر” برای پیگیری آینده‌ای متفاوت میان دو کشور به وجود آمد

به گفته رئیس جمهوری آمریکا، مذاکرات اتمی میان ایران و قدرت‌های جهانی پیشرفت‌هایی داشته اما همچنان اختلافاتی باقی مانده است.

 

 

 

 

دانلود با لینک مستقیم

حجم: ۱۵ مگابایت

اوباما در پیام تبریک نوروز که در وبسایت کاخ سفید منتشر شده است با اشاره به “فرصت” پیش آمده در مذاکرات اتمی با ایران تاکید کرد: “این فرصت شاید دوباره به زودی تکرار نشود. معتقدم که ملت‌های ما موقعیتی تاریخی برای حل مسالمت آمیز این موضوع دارند، فرصتی که نباید از دست بدهیم.”

اوباما در پیام نوروزی گفته است: “روزها و هفته‌های پیش رو حیاتی خواهند بود. مذاکرات ما پیشرفت داشته اما اختلافات همچنان باقی است. و افرادی در کشورهای ما و دیگر کشورها وجود دارند که با حل دیپلماتیک این موضوع مخالفند.”

اوباما با اشاره به اینکه “یک توافق هسته‌ای می‌تواند درها را به آینده‌ای روشن‌تر باز کند” گفت ایرانیان “در صورتی که بخواهند گام‌هایی معنی‌دار و قابل راستی‌آزمایی بردارند تا به دنیا تضمین دهند که برنامه اتمی‌‌شان فقط با اهداف صلح آمیز است” دو راه پیش رو دارند.

اوباما گفت: “در حالی که دور سفره هفت سین جمع می شوید، از تهران تا شیراز تا تبریز، از سواحل دریای خزر تا کرانه های خلیج فارس، برای برکت‌هایی که دارید شکرگزارید و به آینده می‌نگرید. امسال ما بهترین فرصت را در چند دهه اخیر برای پیگیری آینده‌ای متفاوت برای کشورهای‌مان داریم.”

اوباما این پیام نوروزی را با خواندن یک بیت از حافظ خاتمه داد: “نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی / که بسی گل بدمد باز و تو در گل باشی”

در سال‌های اخیر روسای جمهوری آمریکا به مناسبت آغاز سال نو خورشیدی پیامی با محتوای شادباش‌ نوروزی منتشر کرده‌اند و هفته قبل میشل اوباما همسر رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید مهمانی نوروز برگزار کرد.

 

 


 

 

 

پاسخ ظریف به پیام نوروزی اوباما

 

 

 

 

 

محمد جواد ظریف در یک پیام توییتری نسبت به پیام نوروزی اوباما واکنش نشان داده است در این پیام آمده است:

 

Iranians have already made their choice: Engage with dignity. It’s high time for the US and its allies to chose: pressure or agreement.

 

 

در پی این پیام سید عباس عراقچی نیز در یک پیام توییتری ترجمه توییتر فوق را بشکل ذیل منتشر نمود:

 

ظریف در پاسخ به اوباما: مردم ایران تصمیم خود را گرفته اند: تعامل با عزت! زمان آن رسیده است که آمریکا و متحدینش انتخاب کنند: فشار یا توافق!

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: