دلواپسان مذاکرات هسته ای به سراغ «خاله شادونه» رفتند!!

آیدین سیار سریع در روزنامه قانون نوشت:

 
مدتی است سایتی به نام نسیم که از مخالفان مذاکرات هسته‌ای است مصاحبه‌هایی را با هنرمندان انجام می‌دهد و نظر آنها را راجع به مذاکرات و خط قرمزهایی که در مذاکرات باید رعایت کرد جویا می‌شود.

مثلا اگر وارد این سایت شوید با تیترهایی مانند «توصیه‌های امین زندگانی به تیم مذاکره کننده هسته‌ای»، «مهران رجبی: اگر جلوی ۱+۵ فرش قرمز هم پهن کنیم فرقی نمی‌کند» مواجه می‌شوید.

واقعا آدم این چیزها را که می‌بیند بیشتر دلش برای مظلومیت دولت روحانی می‌سوزد. شما فکر کن با هزار بدبختی در یکی از مشکل‌ترین و پیچیده‌ترین انتخابات تاریخ کشور پیروز شوی، بعد سخت‌ترین ماموریت دیپلماتیک هم بگذارند به عهده‌تان، از یک طرف یک عده دل‌نگران شوند و از صبح تا شب با بولدوزر از رویتان عبور کنند، 

از طرفی هم مردم کوچک ترین مشکلات‌شان را گردن شما بیندازند (دیده شده طرف اجاق گاز خونه اش کور بوده و روشن نمی‌شده، بعد هی غر می‌زده که پس این روحانی داره چیکار می‌کنه!؟ ) از یک طرف توطئه و نقشه‌های طرف مذاکره کننده، از طرف دیگر سنگ اندازی در داخل، در این شرایط مثلا یک بازیگر بیاید به شما که ۳۰ سال است کارتان مذاکره و چانه زنی و دیپلماسی است بگوید: « به نظرم اگر ما به آژانس اعتماد نداریم از ابتدا نباید به این مذاکره ورود پیدا می‌کردیم و باید ببینیم سابقه آژانس چگونه است و باز این سوال مطرح است که آیا آژانس وابستگی‌هایی دارد که امنیت دانشمندان هسته‌ای ما را به خطر بیندازد.» 

 

اینها خطوط قرمزی است که آقای امین زندگانی ترسیم کردند. اینها را اگر در زمان مذاکره سعید جلیلی بهشان زنگ می‌زدی مثل تابلوی جیغ ادوارد مونش دست شان را می‌گذاشتند روی گوش شان و می‌گفتند: «ای واااای! سیاســـــت؟ نــــه! منو می‌خورن. منو وارد سیاست نکنین.» 

ولی الان بحمدا… ناگهان مذاکرات جنبه ملی پیدا کرده و وظیفه همه ماست که «اجازه ندهیم»! همان طور که مطلعید تا قبل از ظریف مذاکرات جنبه ملی نداشت. نمایندگان کشورها می‌نشستند سر محله خودشان با هم بحث می‌کردند و به خودشان مربوط بود. 

 

در ادامه این مصاحبه‌ها خبرگزاری نسیم نظرات مهران رجبی، فریدون آسرایی، محمدرضا عیوضی و چند هنرمند دیگر را هم جویا شده که مایه مسرت و خوشحالی است. چون به هرحال هنرمند نباید نسبت به امور کشورش (البته عموما امور کم خطر!) بی‌تفاوت باشد. 

 

timthumb

 

 

 

بعید نیست در روزهای آینده تیترهای زیر را در خبرگزاری نسیم ببینیم: 

– تبیین سیاست‌های کلی وزارت خارجه و ترسیم چشم انداز مذاکرات هسته‌ای توسط خاله شادونه

– آینده منطقه و سرنوشت خاورمیانه در گفت  وگو با صفر کشکولی 

– انتقاد شدید جناب خان از دکتر سریع القلم: کی گفته لبو فروشا نباید راجع به سیاست خارجی اظهار نظر کنن؟ میام براتاااا!  

– بایدها و نبایدهای مذاکرات توسط جهانگیر الماسی اعلام شد/ نباید زیر بار ممنوعیت هدایت آنجلینا جولی برویم.
 
– اظهار تاسف احمد پورمخبر نسبت به ضعف برنامه‌ریزی راهبردی و استراتژیک وزارت خارجه 

– امید جهان در گفت وگو با نسیم: هله دان دان دان هله یه دانه یه دانه (یعنی من با مذاکرات موافق نیستم) ‌ 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: