عکس‌هایی که چند ثانیه قبل از مرگ گرفته شده است

«بیل بیگارت» (Bill Biggart) پیش از سقوط برج دوم
 

آخرین عکس‌های عکاسان پیش از مرگ
آخرین عکس بیل بیگارت از سقوط برج دوم مرکز تجارت جهانی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱

بیل بیگارت عکاسی خبری بود که به‌صورت اتفاقی در روز ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در شهر نیویورک حضور داشت. او برای ثبت حملات تروریستی به برج‌های مرکز تجارت جهانی بیرون رفت. این تصویر آخرین عکسی است که او پیش از ریزش برج دوم ثبت کرده است. ریزشی که به شکلی غم‌انگیز به زندگی خود او هم خاتمه داد.

 

«روبرت لندزبورگ» (Robert Landsburg) پیش از تسلیم شدن به آتشفشان
 

آخرین عکس‌های عکاسان پیش از مرگ
یکی از آخرین عکس‌های روبرت لندزبورگ از فوران آتشفشان سنت هلن در ۱۹۸۰ میلادی

روبرت لندزبورگ عکاسی جسور بود. کوه سنت هلن در سال ۱۹۸۰ هنگامی‌که او مشغول عکاسی از آن بود شروع به فوران کرد. لندزبورگ که متوجه شده بود امکان فرار از خاکستر آتشفشان وجود ندارد آنجا ماند و به عکاسی ادامه داد. او سپس برای حفظ کردن عکس‌ها دوربین را با بدن خود پوشاند.

 

«کانر کامینگز» (Connor Cummings) پیش از سقوط از ساختمان ۵۲ طبقه
 

آخرین عکس‌های عکاسان پیش از مرگ
آخرین عکس کانر کامینگز بر فراز هتل ۵۲ طبقه

کانر کامینگز عکاس ۲۰ ساله‌ای بود که به عکاسی کردن از ماجراجویی‌های دیگران علاقه داشت. کامینگز این عکس را از بازوی کشیده شده‌ی خود بر بالای یک هتل در شهر نیویورک درست پیش از مرگ تراژیکش در اثر سقوط از این ساختمان ۵۲ طبقه ثبت کرد.

 

آخرین عکس گرفته‌شده از کانر کامینگز
 

آخرین عکس‌های عکاسان پیش از مرگ
آخرین عکس گرفته شده از کانر کامینگز توسط دوست او دیمیتری الیوارس

این تصویر آخرین عکس گرفته‌شده از کانر کامینگز پیش از مرگ اوست. این عکس توسط دوست ۱۸ ساله‌ی او «دیمیتری اولیوارس» (Dimitri Olivares) گرفته شده. اولیوارس در عکاسی ماجراجویانه‌ی کامینگز در آن روز شوم همراه او بوده است.

 

«جان نیل» (John Knill) و «جکی نیل» (Jackie Knill) پیش از سونامی سال ۲۰۰۴
 

آخرین عکس‌های عکاسان پیش از مرگ
آخرین عکس جان و جکی نیل از سونامی سال ۲۰۰۴ در تایلند

زوج کانادایی جان و جکی نیل در سال ۲۰۰۴ برای گذراندن تعطیلات به منطقه‌ی «خاو لک» (Khao Lak) تایلند سفر کرده بودند. زمانی که آن‌ها متوجه گسترده شدن یک موج در سرتاسر خط افق شدند چند عکس گرفتند. اندکی بعد آن‌ها متوجه شدند که این موج یک سونامی ۱۰ متری است که به‌زودی با شهر ساحلی برخورد خواهد کرد. حادثه‌ای که بسیاری را ازجمله این زوج در کام مرگ فرو برد. این آخرین عکسی است که آن‌ها گرفتند.

 

«ریچارد هندرسون» (Richard Henderson) پیش از گردباد
 

آخرین عکس‌های عکاسان پیش از مرگ
آخرین عکس ریچارد هندرسون از گردباد ال رنو

گردباد «ال رنو» (El Reno) که در سال ۲۰۱۳ میلادی در ایالت اکلاهما ایالات متحده‌ی آمریکا به وقوع پیوست موجب خسارت‌های عظیمی شد. ریچارد هندرسون عکاسی بود که هنگام عکس‌برداری و فیلم‌برداری از این گردباد سرانجام جان خود را تسلیم آن کرد. این عکس آخرین تصویر ثبت‌شده توسط اوست که احتمالا تنها چند دقیقه پیش از مرگش گرفته شده.

 

«خادیل ال سونامی» (Jadiel El Tsunami) پیش از تصادف
 

آخرین عکس‌های عکاسان پیش از مرگ
آخرین عکس خادیل ال سونامی پیش از مرگ در حادثه‌ی رانندگی

خادیل ال سونامی که یک آهنگساز مشهور بود این عکس سلفی برای اینستاگرام را روی موتورسیکلت خود چند لحظه پیش از مرگ در اثر برخورد با یک وسیله‌ی نقلیه‌ی دیگر گرفت.

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: