عکس های تشییع امام خمینی (ره)

عکس های تشییع امام خمینی و عکس های تشییع پیکر امام خمینی و تصاویر بزرگترین تشییع جنازه دنیا در کتاب گینس و عکس های تشییع رهبر کبیر ایران را در مجله مراحم ببینید.

عکس های تشییع امام خمینی

همزمان با مراسم ارتحال و تشییع امام خمینی (ره) در تهران عکاس فرانسوی “اریک بووه” برای پوشش خبری این مراسم به تهران آمد و گزارشی تصویری از این مراسم تهیه کرد که همانسال جایزه سوم عکاسی خبری “وردپرس فوتو” را برای وی به همراه داشت.

مجله مراحم: ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، امام خمینی (ره) در خرداد ۱۳۶۸ خبرنگاران و عکاسان سراسر جهان را به تهران کشاند تا این رویداد مهم را پوشش دهند.

“اریک بووه” عکاس فرانسوی آژانس عکس “گاما” یکی از عکاسان خارجی بود که برای پوشش این مراسم به تهران آمد. او که در آن زمان ۲۸ سال سن بیشتر نداشت اولین جایزه عکاسی خود را با عکس هایش از این مراسم به دست آورد؛ جایزه سوم عکاسی خبری ورد پرس فوتو.

او پیشتر با عکاسی از عملیات امداد و نجات پس از آتشفشان کلمبیا در رسانه ها شناخته شده بود و پس از آن با سفر و عکاسی در افغانستان، عراق، ایران، چچن، سودان، یوگوسلاوی، لبنان و اسرائیل مهمترین حوادث و رویدادهای معاصر در این مناطق را عکاسی کرد.
مراسم ارتحال امام (ره)، درگیری های میدان “تیان آن من”، سقوط دیوار چین، انقلاب مخملی در پراگ، حمله امریکا به لیبی و آزادی نسلسون ماندلا مهمترین حوادثی است که بووه شاهد آن بوده و از آن عکاسی کرده است. به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی مجموعه عکس تحسین شده بووه از این مراسم را در زیر می‌بینید.

عکس های تشییع امام خمینی

عکس های تشییع امام خمینی عکس های تشییع امام خمینی عکس های تشییع امام خمینی

مراسم ارتحال امام خمینی

عکس های تشییع امام خمینی عکس های تشییع امام خمینی

عزاداری برای رحلت امام خمینی

عکس های تشییع امام خمینی عکس های تشییع امام خمینی

مراسم خاکسپاری امام خمینی

عکس های تشییع امام خمینی عکس های تشییع امام خمینی

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: