مسابقه کفتر بازی در تهران با جایزه ۴۰ میلیونی +تصاویر

مسابقات لیگ برتر کفتر پرانی امروز با حضور ۱۰۱۴ کبوتر ورامینی و تهرانی در بازار آهن برگزار شد  گرانترین کبوتر با رکورد ۱۷ ساعت پرواز، ۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و روی سکوی نخست رفت.
 
مسابقه کبوتر پرانی,مسابقات کفتر بازی,مسابقات کبوتر بازی,مسابقات کفتر باز ها

 

مسابقه عجیب کفترپرانی صبح امروز از ساعت ۶:۳۰ صبح با حضور ۱۰۱۴ کبوتر ورامینی و تهرانی در بازار آهن برگزار شد.

ازار آهن یافت‌آباد تهران امروز شاهد برگزاری مسابقه ملی «کفتر پرانی» بود؛ مسابقه‌ای که به قول برگزارکنندگان آن، هر ساله در تیر و با اوج گرفتن گرما و به منظور مشخص شدن توان کبوتران برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش دو تیم «کفتربازان» ورامین و یافت‌آباد از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز به مصاف یکدیگر رفتند و در این رقابت، هریک از دو تیم با پرواز دادن ۵۰۷ کبوتر به رقابت پرداختند.

نکته جالب توجه آن است که در این مسابقه، داوران از شب گذشته اقدام به علامت‌گذاری کبوتران این رقابت‌ها کرده و آن‌ها را در قرنطینه نگهداری کردند؛ همچنین داوران یافت آباد و ورامین با جابه‌جا شدن در این دو منطقه، بر روند پرواز کبوتران نظارت کردند.

 

مسابقه کبوتر پرانی,مسابقات کفتر بازی,مسابقات کبوتر بازی,مسابقات کفتر باز ها

 

 

روند امتیاز گیری در این مسابقات به شکلی است که میانگین زمان پرواز کبوتران هر یک از این تیم‌ها ارزیابی شده و تیمی که بیشترین میانگین زمان را داشته باشد به عنوان برنده انتخاب می‌شود.

همچنین گرانترین کبوتر حاضر در این مسابقه، کبوتری است که رکورد ۱۷ ساعت پرواز را ثبت کرده و حدود ۴۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

 

 

 

به گزارش تسنیم این مسابقه با سر بریدن یک گوسفند آغاز شد و قرار است در اختتامیه این مراسم نیز گوسفند دیگری به منظور مصون ماندن کبوتران از چشم زخم، قربانی شود. علاوه بر آن حضور یک قرقی در آسمان محل برگزاری مراسم باعث شد تا داوران را به صرافت تیراندازی به سمت آن بیندازد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: