خوش‌ گذراندن آوارگان سوری لب دریا در اروپا +تصاویر

مجله مراحم: با وجودی که در هفته ها و ماه های گذشته خبرهای تکان دهنده و تاثر انگیزی از وضعیت رقت بار هزاران آواره جنگی سوری در مرزهای اروپا منتشر شده است اما برخی از آوارگان سوری نیز که وضعیت مالی بهتری دارند و توانسته اند با جیب پر به ترکیه بروند، تلاش دارند با فراموشی آنچه بر سرشان آمده است به زندگی طبیعی خود در ترکیه ادامه می دهند و حتی برای تفریح و گذراندن تعطیلات تابستانی به شهرهای توریستی چون بدروم و آنتالیا می روند.

 

این قبیل از آوارگان سوری کمتر در انظار هستند و غالب آوارگانی که در رسانه ها به تصویر کشیده می شوند از دسته آوارگانی هستند که نتوانسته اند دارایی خود را به ترکیه بیاورند (و یا در سوریه نیز فقیر بودند) و با دست خالی پا در راه مهاجرت گذاشته اند و طبیعی است که این قبیل آوارگان یا جزء پناهجویانی هستند که در روزها و هفته های گذشته پا در راه سفر به اروپا گذاشته اند و در جزایر یونان و مرز مقدونیه تجمع کرده اند یا در اردوگاه های اسکان موقت در ترکیه استقرار یافته اند.

 

ظاهرا پلیس بدروم گزارشی دریافت کرده است که دهها آواره سوری با تجمع در ساحل بدروم می خواهند با سوار شدن به قایق قاچاقچیان انسان به جزایر یونان در دریای اژه بروند.

 

اما پلیس پس از حضور در محل با صحنه عجیبی روبرو می شود. عده ای از این افراد در حال گرفتن حمام آفتاب در ساحل هستند و عده ای نیز در ساحل در حالی که دستگاه “هندز فری” تلفن همراه شان را به گوش زده اند در حال قدم زدن در ساحل و یا مشغول گرفتن عکس سلفی هستند و برخی نیز  در سایه ای نشسته و به دریا نگاه می کنند و عده دیگری نیز در آب شنا می کنند.

 

پس از اینکه پلیس در پرس و جو از این آوارگان سوری تبار مطمئن می شود که آنها برای گذراندن تعطیلات تابستانی به بدروم آمده اند و در هتل اقامت دارند ، با این حال از آنها می خواهد به هتل بازگردند و آنها را به هتل محل اقامت شان باز می گرداند.

 

 

خوش‌ گذراندن آوارگان سوری لب دریا در اروپا +تصاویر

 

 

 

 

شنا در ساحل

خوشگذران

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: