فیلم پلیس آهنی ۲۰۱۴ ضد ایرانی است + تصاویر و دانلود

فیلم پلیس آهنی ۲۰۱۴ ضد ایرانی است + تصاویر و دانلود

سینمای آمریکا از دیرباز تا کنون با مشی قهرمان‌ پروری اقدام به تولید فیلم‌ های خود کرده است. قهرمان‌ هایی که تعداد زیادی از آنها از اسطوره‌ های غرب (کتاب ایلیاد و ادیسه) الهام گرفته‌ شده‌ اند

فیلم پلیس آهنی ۲۰۱۴ ضد ایرانی

و بسیاری دیگر از آن قهرمانان با همان نگاه اما در قالب شخصیت‌ های متفاوت در اواخر قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یک خلق شده‌ اند.

فیلم پلیس آهنی ۲۰۱۴ ضد ایرانیفیلم پلیس آهنی 2014 ضد ایرانی

آرزوی اشغال ایران

فصل ابتدایی فیلم با موضوع اشغال نظامی تهران تحت عملیات موسوم به «آزادسازی تهران!» شروع می‌ شود که در آن ربات‌ ها در خیابان‌ های تهران با دستگاه‌ های پیشرفته به اسکن بدن زنان و مردان می‌ پردازند تا از تروریست نبودن آنها مطمئن شوند و بعد تعدادی ایرانی می‌ بینیم که به خود همانند تکفیری‌ ها بمب بسته‌ اند و فقط با نیت اینکه تلویزیون‌ ها آنها را نشان دهند، اقدام به عملیات انتحاری علیه ربات‌ ها می‌ کنند!

فیلم پلیس آهنی ۲۰۱۴ ضد ایرانیفیلم پلیس آهنی 2014 ضد ایرانی

 

شهر تهران از نمای بالا در روبوکاپ

نکته‌ ی جالب آن است که داستان اصلی روبوکاپ هیچ ربطی به ایران ندارد و فقط برای معرفی و توانایی‌ های ربات‌ های جنگی اشغال تهران (فتح ایران) نمایش داده می‌ شود.

فیلم پلیس آهنی 2014 ضد ایرانی

اما ظاهرا آمریکایی‌ ها از هیچ فرصتی برای توهین به ایران و ایرانیان در وحشی نشان دادن آنها دریغ نمی‌ کنند و حتی بخشی از یک فیلم تجاری غیر سیاسی نیز می‌ تواند بهانه‌ ای برای ایران‌ هراسی باشد.

فیلم پلیس آهنی 2014 ضد ایرانی

ربات‌ها در خیابان‌های تهران!

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: