چه کار کنیم که سرما نخوریم؟

 سرماخوردگی

چه کار کنیم که سرما نخوریم؟

مجله مراحم؛  فصل سرما معمولاً با بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی و گریپ همراه است؛ البته این بدین معنی نیست که زمستان فصل ناخوشی و بیماری است؛ برای افرادی که سیستم ایمنی قوی دارند سرما و گرما فرقی نمی‌کند؛ آنها همیشه سالم و شاداب هستند‌؛ در واقع داشتن یک سیستم دفاعی قوی به معنی دوری از بیماری‌ها و احساس سلامت است؛ اگر تصور می‌کنید نیاز دارید تا قبل از رسیدن سرما سیستم ایمنی بدنتان تقویت شود این مطلب به دردتان می‌خورد؛ در این مقاله چند توصیه ساده و کم خرج ارائه می‌دهیم که به شما کمک می‌کند در طول سال سالم و تندرست بمانید.

ویتامین C بدنتان را بالا ببرید

ویتامین C برای بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن لازم است؛ توصیه می‌کنیم از مصرف مکمل‌های غذایی که تأثیر موقت دارند و گاهی باعث می‌شوند که بیش از نیاز واقعی‌تان ویتامین دریافت کنید بپرهیزید؛ به جای آن سعی کنید این ویتامین مفید را از طریق مواد غذایی دریافت کنید.

توصیه می‌کنیم هر روز آب هویج، آب سیب، آب کرفس و لیموترش میل کنید؛ البته می‌توانید این میوه و سبزیجات را درسته و با پوست میل کنید؛ از مصرف مرکبات غافل نشوید، فلفل دلمه‌ای و به خصوص فلفل دلمه‌ای قرمز نیز منبع خوب ویتامین C است.

 

آب زیاد بخورید

 سیستم ایمنی ضعیف به معنی قرار گرفتن در معرض بیماری‌های مختلف است؛ نوشیدن مایعات زیاد باعث می‌شود که سلول‌ها به خوبی مواد مغذی را جذب کنند.

به طور مرتب و به میزان کم مایعات بنوشید؛ نگذارید آب بدنتان از بین برود؛ حواستان باشد به میزان کم اما به طور مرتب آب نوشیدن بهتر از این است که به ندرت و به میزان زیاد بنوشید.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: