مکان مخصوص بچه های سر راهی در خیابان های سوئیس

مکان مخصوص بچه های سر راهی در خیابان های سوئیس را ببینید.

مقامات سوئیس برای مادرانی که فرزند خود را نمیخواهند نگهداری کنند مکان هایی را معین کرده که بتوانند نوزادان را درون آن قرار دهند تا به مراکز نگهداری کودکان بی سرپرست فرستاده شوند.

مکانی برای نوزادان سرراهی

به دلیل افزایش رابطه های جنسی نامشروع در کشورهای اروپایی نوزادان سرراهی و رها شدن در خیابان ها به قدری افزایش یافته که دولت تدابیری برای این معظل اندیشیده است و با ساخت مکان های معین بچه های رها شده را جمع اوری میکند.

مکان مخصوص بچه های سر راهی

تا کنون هزار نوزاد در این مکان توسط مادران بی مسئولیت گذاشته شده و به مراکز حمایت کودکان بی سرپرست انتقال داده شده اند.

این مکان دارای قفسه های زیادی است که دارای سیستم خنک کننده و گرمایشی نیز میباشد و به محض قرار داده شدن نوزاد در قفسه پیام هایی به مرکز نگهداری کودکان بی سرپست ارسال میشود و آنها برای انتقال این کودکان اقدام مینمایند.

مکان مخصوص بچه های سر راهیمکان مخصوص بچه های سر راهی,کودکان رها کننده

 

محل مخصوص نوزادان رها شده

“به گزارش بولور از سال ۲۰۰۱ دولت سوئیس یه سری مکان های جعبه مانندی رو در برخی از شهرهای این کشور مثل برن تعبیه کرده که اگر پدر و مادری بنا به هردلیل نخواستند بچه تازه متولد شده شون رو نگه دارند اون رو تو کوچه خیابون ولش نکنند و بچه رو تو این جعبه ها قرار بدند که امن هست.

کودکان رها شده در سوئیس

به محض گذاشتن بچه، آژیر اون به صدا در میاد تا سه دقیقه بعد از طرف سازمان های مربوطه میاند و بچه رو می برند به محل امن. از سال ۲۰۰۱ تا به امروز هشت تا بچه تو این جعبه ها گذاشته شده که هفت تاشون به بهزیستی سپرده شده و یکی از بچه ها هم بعد از حمایت های دولتی به مادرش برگردونده شده.

مکان مخصوص بچه های سر راهی در خیابان های سوئیسمکان مخصوص بچه های سر راهی,کودکان رها کننده

دولت بعد از پیدا کردن بچه ها به پدر و مادر اون بچه اعلام میکنه که برای اینکه اون بچه از خانواده اش جدا نشه، حاضر به هرگونه حمایتی هست. مالی، خدماتی و مشاوره ای.”

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: