صمیمی شدن پوتین با زن رئیس جمهور چین جنجال شد+تصاویر

مجله مراحم: اولین قانون نانوشته دیپلماسی این است که «هرگز به همسران روسای جمهور نزدیک نشوید»، اما به نظر می‌رسد که رئیس‌جمهوری روسیه که به تازگی مجرد شده، این قانون را فراموش کرده است.
به گزارش مجله فارن پالسی، رهبران ۲۱ کشور عضو آسیا – اقیانوسیه از جمله روسیه برای شرکت در نشست سالانه همکاری اقتصادی آسیا – اقیانوسیه (اپک) به پکن رفته‌اند و نشست تا امروز (سه‌شنبه) ادامه دارد.
روز یکشنبه مراسمی در «واتر کیوب» محل برگزاری المپیک سال ۲۰۰۸ برگزار شده بود. در این مراسم ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در کنار پنگ لیوآن، بانوی اول چین نشسته بود که در کنار همسرش شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین قرار داشت.
در حالی که میهمانان در حال نشستن بر روی صندلی‌های خود بودند، شی جینپنیگ مشغول حرف زدن با باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا شد و پوتین نیز با بانوی اول چین صحبت می‌کرد اما صحبت آنها اینگونه به پایان می‌رسد که پوتین کت خود را بر روی دوش همسر رئیس‌جمهوری چین می‌اندازد و همین مساله در رسانه‌های چین کلا سانسور شد. گویا فضای برگزاری مراسم سرد بوده است و پوتین به سرعت وارد عمل می‌شود و کتش را بر روی دوش لیو آن می‌اندازد اما بانوی اول چین به سرعت آن را برمی‌دارد. اما این اقدام از چشم رسانه‌ها دور نماند.
حال دولت چین که نگران است این تعامل ساده، ژست رمانتیک به خود بگیرد، تمام ویدیوها و تصاویر مرتبط با این رویداد را از رسانه‌های اجتماعی و منابع خبری پاک می‌کند.
ولادیمیر پوتین در ماه آوریل از همسرش جدا شد و از آن زمان تاکنون مجرد است.
تصاویری از برخورد سرد اوباما و پوتین را هم در ادامه ببینید

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: