پاسخ ایران به سخنان ولیعهد عربستان

پاسخ ایران به سخنان ولیعهد عربستان درباره اینکه عربستان، ایران را به میدان جنگ تبدیل خواهد کرد و تصمیم دارند که ایران را اشغال کنند.

بن سلمان وزیر جنگ و ولیعهد عرستان روز گذشته در مصاحبه با شبکه عرستان گفته بود که ایران معتقد به ظهور (حضرت) مهدی است و تصمیم دارد که قبله مسلمان را تخریب کند ولی ما منتظر انان نخواهیم نشست و زودتر از آنها تهران را به میدان جن تبدیل خواهیم کرد.

پاسخ ایران به سخنان ولیعهد عربستان

مجله مراحم؛ به گزارش العالم، سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهارات ستیزه جویانه جانشین ولیعهد عربستان را سند گویای ترویج تروریسم و سیاست های تنش ساز و مخرّب سعودی ها دانست.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات ستیزه جویانه محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان در مصاحبه با یکی از رسانه های کشورش، سخنان وی را در خوش بینانه ترین حالت ناشی از فهم نادرست شرایط منطقه دانست و گفت: این اظهارات سند گویایی برای ترویج تروریسم و پیگیری سیاست های تنش ساز و مخرّب سعودی ها در منطقه و مسائل ایران است.

 

پاسخ ایران به سخنان ولیعهد عربستان

 

قاسمی با اشاره به اینکه شرایط کنونی منطقه مناسب طرح چنین تفکرات غیرسازنده ای نیست افزود: آنچه جمهوری اسلامی ایران طی سالهای گذشته در کلام و عمل نشان داده، تلاش برای استفاده از  نقاط مشترک جهت حصول به تفاهم و گشودن باب همکاری با تمام کشورهای منطقه بوده و این گونه  اظهارات در حالیکه منطقه تنش آلود غرب آسیا بیش از هر منطقه دیگری به تفاهم و همکاری میان کشورها نیازمند است، دور از خرد سیاسی و گامی نادرست و خطایی راهبردی تلقی می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به ادعاهای مطرح شده در سخنان این شاهزاده سعودی تأکید کرد: آنچه برای جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد، وحدت جهان اسلام و همگرایی کشورها برای برون رفت از بحران های متعدد در این منطقه حساس است؛ بحران هایی که ریشه در مداخلات خارجی و زایش و رشد تفکرات افراطی و تروریسم تکفیری داشته و از سوی اندیشه های فرقه گرایانه وهابیت در عربستان سعودی تغذیه می شود.

 

وزیر دفاع عربستان طی سخنانی از شبکه رسمی این کشور ایران را تهدید کرد. برخی رسانه های عربی تهدید ایران توسط عربستان را خطرناک ارزیابی و از آن به عنوان اولین تهدید جدی وزیر دفاع عربستان یاد کردند.

 

به گزارش روسیا الیوم، محمد بن سلمان ، وزیر دفاع و جانشین ولیعهد عربستان در گفتگو با تلوزیون رسمی این کشور مدعی شد که ایران تلاش دارد «قبلۀ مسلمانان» را اشغال کند.

 

جانشین ولی عهد و وزیر دفاع عربستان گفت: «هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبلۀ مسلمانان است. ما منتظر نمی مانیم که عربستان میدان جنگ شود، بلکه جنگ را به داخل ایران منتقل می کنیم و این کشور را میدان جنگ خواهیم کرد».

پاسخ ایران به سخنان ولیعهد عربستان

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: