رونی کلمن: دنیا نیازمند به دکتر احمدی نژاد است! +تصاویر

محسن حدادی در خبرآنلاین نوشت:

کلمن بعد از حضور در نماز جمعه در فضایی صمیمی با احمدی نژاد دیدار کرد و احمدی نژاد در حالی که داشته شنبلیله در حیاط می کاشته، پیشنهاد تدریس تربیت بدنی در دانشگاه ایرانیان را به کلمن ارائه کرده است. 

 

مجله مراحم

 

 

رونی کلمن قهرمان امریکایی پرورش اندام دنیا به محض ورود به ایران، از قطعه شهدای بهشت زهرا (س) تهران و از یادمان شهدای نهضت جهانی اسلام بازدید کرد! کلاس‌های طراحی شده برای رونی کلمن لغو شد تا معلوم نشود که آقای هیکل برای چه به ایران آمد و حالا بعد از دو روز در فکر بازگشت است! با این حال پیش بینی می شود او جمعه پرکاری را پشت سر گذاشته و شنبه پرکارتری را نیز در پیش دارد. 

 

کلمن بعد از حضور در نماز جمعه به موسسه کیهان رفت و بعد از سه ساعت حضور و گفتگو با مدیران این موسسه، به برخی سوالات خبرنگاران پاسخ داد. 

 

وی در ابتدا با بیان اینکه من از کودکی کیهان می خواندم، در خصوص مذاکرات هسته‌ای گفت: ایران باید حرف دلواپسان را گوش کند و به امریکا اصلا اعتماد نکند؛ من خودم هم هیچوقت به امریکا اعتماد نکردم. بعد از جلساتی که امروز داشتم، واقعا برای مذاکرات و برنامه هسته ای ایران دلواپس شدم. 

 

 

وی افزود: احساس من این است که امریکا در حال فروپاشی است و من از اینکه امریکایی هستم خجالت می کشم. البته ترانه مرگ بر امریکای حامد زمانی رو توی گوشی موبایلم دارم و روزی ۶ بار گوش می کنم. 

 

کلمن ادامه داد: امروز اسناد غیر قابل انکاری دیدم از اینکه جورج سوروس چقدر با برخی مسولان سابق که نمی توانم اسمشان را بیاورم دیدار داشته و چطور در فکرهای بدی بوده است. 

بنابر گزارش سایت «بهار همچنان در راه است»، کلمن عصر امروز نیز با حضور در نارمک با محمود احمدی نژاد دیدار کرده. در این دیدار که در فضایی خیلی صمیمی برگزار شده و دکتر الهام و مهندس مشایی نیز او را همراهی می کردند، احمدی نژاد در حالی که داشته شنبلیله در حیاط می کاشته، پیشنهاد تدریس تربیت بدنی در دانشگاه ایرانیان را به کلمن ارائه کرده که کلمن این پیشنهاد را فی المجلس پذیرفته است. 

 

کلمن بعد از این دیدار با حضور در بین خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ داد. او گفت: من هنوز فکر می کردم دکتر، رییس جمهور است که به ایران آمدم اما وقتی این مرد را در خانه دیدم فهمیدم علت این همه گرانی چیست. او دیگر رییس نیست. 

وی در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود، گفت: من از این هیکل خودم خجالت می کشم و از امروز برای اجرای عدالت در ایران می مانم و اگر بتوانم با مهندس مشایی دو ساعت دیدار داشته باشم شاید مسلمان هم بشوم. 

 

کلمن ادامه داد: بی شک کار امریکا تمام است و دنیا نیازمند امثال دکتر محمود و نظریه هایش است. من امروز آموختم که در این همه سال هیچ چیز نیاموختم. چقدر از اینکه در ایران می مانم خوشحالم و امیدوارم به زودی دکتر محمود را پشت میز ریاست ببینم. 

طبق برنامه قرار است کلمن فردا سر کلاس درس حسن عباسی شرکت کند و پس از آن با خسرو معتضد دیدار داشته باشد. همچنین مقرر شده با همکاری سعید مرتضوی باشگاه خدمتگذاران دردمند را افتتاح کند. کلمن همچنین امشب مهمان جواد شمقدری است و قرار است باهم فیلم طوفان شن را تماشا کنند، کلمن در دفتر خاطراتش نوشته که از نوجوانی عاشق سینمای شمقدری بوده است. 

 

همچنین طبق برنامه قرار است کلمن برای امضای تفاهم نامه با برخی گروه های خودجوش فردا با برخی سران جبهه پایداری دیدار و گفتگو کند. 

گفته می شود نامبرده برای فراگیری زبان فارسی از فردا روزی چهار ساعت با مهندس علی آبادی کلاس دارد. همچنین او خواستار ملاقات فوری با سعید جلیلی شده است تا ابهامات ذهنی اش را برطرف سازد. 

 

کلمن، بهشت زهرا و آموزش تصویری ریاکاری

 

مجله مراحم: حضور رونی کلمن به عنوان یک قهرمان شناخته شده جهان در ایران یک امر پسندیده و قابل تقدیر است و مسئولان باید به جای کارشکنی، زمینه را برای استفاده بهینه از این قهرمان و یا از هر قهرمان دیگری آماده کند. اما بردن او به بهشت زهرا برای اینکه مجوز بدون درسر این قهرمان صادر شود، سراسر ایراد است وباید فکری برای آن کرد. نیاید اجازه بدهیم با دستان خودمان « ریاکاری» را به فرزندانمان آموزش دهیم و بگوییم با گفت یک «سلام علیکم» و یا بستن یک «یقه» بسیاری از مشکلات حل می‌شود!

 

 “رونی کلمن” و قطعه شهدا؟ هرچه  گشتم تا وجه تشابهی میان این فرد و قطعه ای از بهشت زهرا که شهدای هشت سال جنگ تحمیلی در آن آرمیده‌اند پیدا کنم، به هیچ نتیجه مشخصی نرسیدم. واقعا چرا این مجسمه عضله را در اولین گام حضور در ایران به بهشت زهرا بردند تا او به مقام شامخ شهدا ادای احترام کند؟ چرا پیش از این افراد مشهوری که به ایران در رشته‌های مختلف به ایران می‌آمدند را به بهشت زهرا نبردیم؟ چرا اعضای تیم آث میلان به تهران آمدند آنها را به قطعه شهدای بهشت زهرا نبردیم؟

 

این سوال‌ها همچنان بی جواب بود  تا برای کشف این معمای دو مجهولی مجبور به بررسی حواشی بوجود آمده قبل از آمدن این بدنساز مشهور آمریکایی به ایران شدم و با بررسی آن متوجه شدم که این حضور چندان هم بدون ربط نبوده است. قیمت بلیط کلاس‌های این قهرمان جهان، برگزاری کلاس برای بانوان بدنساز، مختلط بودن احتمالی کلاس‌ها، هزینه آمدن کلمن به ایران و … باعث شده است تا مسئولان مربوط با حل تمام این مسائل دست به دامن قطعه بهشت زهرا شدند تا از آن طریق تمام مشکلات بوجود آمده حل شود. 

 

 
 
 

این فرهنگی است که سال‌ها درکشور نهادینه شده است و بسیاری از مردم برای طی کردن راه‌های کوتاه‌تر از « مسیر ریا» وارد می‌شوند. حتما صحنه مشهور برخی از سریال‌های ایرانی را به یاد دارید که بازیگر اصلی فیلم در زمان که می‌خواهد از صندوق‌های قرضا الحسنه وام بگیرد در اولین گام در حالی که هنوز افتتاح حساب نکرده است، به سراع «یقه» خود می‌رود و دکمه آن را می‌بندد.این صحنه قشنگ بیانگر واقعیت ناپسند جامعه ایرانی است.

 

مردم به خوبی فهمیده‌اند برای رسیدن به برخی از اهداف باید حتما بقه‌ای بسته داشته باشند. ماجرای رونی کلمن و قطعه شهدا نیز همین معناست. کسانی که او را به بهشت زهرا بردند تا به واسطه این حضور بتوانند کارهای و برنامه‌های “قانونی” خود را پیش ببرند. 

 

رسم ناخوشایندی است این رسم جاافتاده در میان ما؟ این نه در قشر ورزشکاران بلکه در تمام سطوح جامعه رواج دارد. نگارنده نیز اگر روزی به واسطه استخدام در شرکتی سوال‌های گزینش در مورد مسائل مذهبی و یا انجام مستحبات باشد، برای اینکه به هدف خود برسم، قطعا در پاسخ به این سوال که چند بار تا کنون به نماز جمعه رفته‌اید؟ می‌گویم من هرهفته در صفوف نماز جمعه در دانشگاه تهران حاضر می‌شوم و تکبیری غلیط نثار می‌کنم. 

 

ما به خوبی یاد گرفته‌ایم که از مذهب به عنوان راه میانبر استفاده کنیم. متاسفانه در این راه مسئولان کشور نیز در تحقق این معنا کمک فراوانی می‌کنند. آنها برای اینکه نشان بدهند جامعه ما کاملا دینی است، از این رفتار غیرصادقانه مردم راضی هستند و هیچ اعتراضی به این رفتار نمی‌کنند یا به بیان بهتر باید گفت که خود آنها مسبب بوجود آمدن این رفتار شدند. 

 

 
 
 
مذهب و دین داری به خاطر این رفتار دست مایه منافع شخصی افراد شده است و بزرگ ترین ضربه را به جامعه اسلامی ایران می‌زند. این روش باعث شده است تا بسیاری بیشتر از آنکه سعی کنند دین داری باطنی داشته باشند در تلاش‌اند تا اسلامی ظاهری داشته باشند. 
 
واقعا برای استخدام در یک شرکت دولتی احتیاجی نیست حتما آن کارمند تمام مستحبات دین را جز به جز اجرا کند. یا اینکه ما مطمئن شویم که او در طول عمر شلوار لی پوشیده است یا خیر؟ بهتر است به جای اینکه او را مجبور به بازی کردن نقش یک دیدن دار کنیم، از تخصص و وجدان کاری او بپرسیم. قطعا ندانستن شکیات دین و یا نرفتن هر هفته به نماز جمعه، هیچ تاثیری در روندکاری این فرد ندارد و تنها باعث می‌شود او دروغ گفتن و فیلم بازی کردن را بیاموزد./مجله مراحم

 

رفتن کلمن به بهشت زهرا، بازهم این اخلاق ناپسند را به ما یادآوری کرد. اخلاق ناپسندی که زمینه ساز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی شده است. حضور رونی کلمن به عنوان یک قهرمان شناخته شده  جهان در ایران یک امر پسندیده و قابل تقدیر است و مسئولان باید به جای کارشکنی، زمینه را برای استفاده بهینه از این قهرمان و یا از هر قهرمان دیگری آماده کند. اما بردن او به بهشت زهرا برای اینکه مجوز بدون درسر این قهرمان صادر شود، سراسر ایراد است وباید فکری برای آن کرد. نیاید اجازه بدهیم با دستان خودمان « ریاکاری» را به فرزندانمان آموزش دهیم و بگوییم با گفت یک «سلام علیکم» و یا بستن یک «یقه» بسیاری از مشکلات حل می‌شود!

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: