تزئین اتاق با استفاده از حشرات +تصاویر

«جنیفر آنگوس» (Jennifer Angus) از الگویی جالب شامل حشرات مختلف برای تزئین یک اتاق صورتی در گالری «رنویک» در واشنگتن استفاده کرده است که قرار است پس از بازسازی در هفته آینده به روی بازدیدکنندگان باز شود. این اتاق که با هدف بازسازی الگوهای روی کاغذدیواری تزئین شده است، «باغ نیمه شب» نام‌گذاری شده و روی دیوارهای آن از انواع حشرات نادر استفاده شده است.

مجله مراحم

 

مجله مراحم: آنگوس حشرات خود را با الگوهای هندسی شامل مارپیچ، دایره، مثلث و نیز شکل جمجمه روی دیوار کار کرده است. این الگوها از کف تا سقف همه چهار دیوار اتاق را پوشانده‌اند. بدن‌های منحصربفرد حشرات نیز الگو و پیچیدگی خاصی به دیوارها می‌بخشند و در عین حال نور و سایه روی دیوار نیز بال‌های آنها را بیشتر متمایز می‌کند.

 

 

جنیفر آنگوس که در شهر مدیسون زندگی و فعالیت می‌کند پیش از این نیز از حشرات در طراحی‌های مختلف خود استفاده کرده است. او به روشی خاص حشرات جمع‌آوری شده از سراسر جهان را نگهداری کرده و از این مجموعه‌ها تا کنون در پروژه‌های مختلف استفاده کرده است.
این طراح درباره کار جدیدش می‌گوید: «بسیاری از کسانی که تا کنون نمایشگاه‌های من را دیده‌اند هرگز نمی‌دانستند چنین حشرات غیرمعمولی هم وجود دارد. امیدوارم نمایشگاه من آنها را هیجان‌زده کرده و شاید انگیزه پیدا کنند در یکی از چندین برنامه حفظ جنگل‌های بارانی حضور فعال پیدا کنند. من همچنین امیدوارم افراد درباره محیط زیست و رفتار خودشان دوباره فکر کنند.»

 

 

 

نمایشگاه رنویک بخشی از نمایشگاهی به نام اعجاب است که هشت هنرمند دیگر از جمله «مایا لین»، «لئو ویلارئال»، «تارا دانووان»، «پاتریک داوتری»، «جنت اچلمان»، «جان گرید»، «چاکیا بوکر» و «گابریل دیو» در آن حضور دارند. بسیاری از این هنرمندان از آثار سطح معماری برای تغییر برداشت بیننده استفاده کرده و در مرز میان هنر و صنایع دستی کار می‌کنند.

 

 

 

 

 

 

«نیکولاس بل»، مدیر این نمایشگاه می‌گوید: «مفهوم اعجاب، در لحظه و در مواجه با چیزی جدید و ناشناخته است که ما را از مفاهیم هرروزه جدا می‌کند. این تجربه ارتباطی پیچیده و عمیق با تجربه ما از هنر دارد. این عناصر در متن این موزه اهمیت یافته است و بیش از چهار دهه به مهارت‌های کار روی مواد به روش‌های گوناگون اختصاص داده شده است.»

 

 

 

 

 

 

نمایشگاه رنویک که در سال ۱۸۷۴ افتتاح شد اولین مرکز تخصصی موزه هنر در آمریکا بوده است. این موزه از سال ۱۹۷۲ شاخه‌ای از موزه هنر آمریکایی «اسمیت سونیان» بوده و مجموعه‌های صنایع دستی معاصر و هنر تزئینی در آن به نمایش گذاشته شده است.»

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: