بیوگرافی رویا میرعلمی و همسرش + عکس های شخصی

بیوگرافی رویا میرعلمی Roya Miralami

رویا میرعلمی Roya Miralami متولد ۱۳۵۷ در قزوین Qazvin ، بازیگر است بیوگرافی رویا میرعلمی و عکس همسر رویا میرعلمی ، زندگینامه رویا میرعلمی و ماجرای ازدواج رویا میرعلمی را در اینجا بخوانید.

عکس های رویا میرعلمی

رویا میرعلمی Roya Miralami

تحصیلات رویا میرعلمی Roya Miralami

رویا میرعلمی Roya Miralami دارای لیسانس طراحی صحنه از دانشکاه هنرهای زیبای تهران است، به شدت فوتبالی و خانوادگی طرفدار استقلال هستند، به صدای شجریان علاقه دارد و با یک کارگردان ازدواج کرده است

آغاز فعالیت

قبل از ورودم به عرصه بازیگری هیچ علاقه و تجربه‌ای در این حوزه نداشتم

اصلا بازیگری دغدغه‌ ام نبود، با این همه اتفاقی با مطرح شدن پیشنهادی بعنوان کوچکترین عضو گروه نمایش خویش خانه به کارگردانی حسوال کیانی اولین بار به روی صحنه نمایش رفتم

اولین حضور تا شهرت

اولین بار با سریال حیرانی در سال ۱۳۹۰ وارد تلویزیون شد سپس یک سال بعد در سریال پرطرفدار زمانه بازی کرد و چهره اش شناخته تر شد، اما در سال ۹۴ با حضور در سریال شمعدونی به شهرت رسید

 

ازدواج رویا میرعلمی با همسرش حسوال کیانی

رویا میرعلمی با حسوال کیانی کارگردان تئاتر ازدواج کرده است

او اولین تجربه بازیگری خود را با حسوال کیانی از تئاتر اغاز کرد، می گوید : بعد از نمایش خویش خانه تجربه همکاری مجدد ما را به این نتیجه رساند که می‌ توانیم زوج خوبی باشیم و ما در دوره‌ای این تصمیم را گرفتیم که فاصله زمانی زیادی میان تصمیم‌گیری تا ازدواج نبود، این زوج صاحب یک پسر بنام کارن هستند.

حسوال کیانی همسر رویا میرعلمی

بیوگرافی حسوال کیانی همسر رویا میرعلمی

حسوال کیانی متولد ۱۳۵۳ در ملایر، نمایشنامه نویس و کارگردان است.

فعالیت جدی او در عرصه تئاتر با نویسندگی و کارگردانی است، او فعالیت جدی در نوشتن و تالیف کتاب نیز دارد و تا بحال از او سه جلد کتاب بنام های بیداری خانه نسوان، همسایه آقا و پنهان‌ خانه پنج‌ در و واقعه در مجلس سودابه‌ خوانی منتشر شده است

رویا میرعلمی پس از سالها هنرنمایی بر روی صحنه های تئاتر ایران و همچنین در سریال هایی چون حیرانی و زمانه انتظاری این شبها شاهد او درخشش او در نقش زیبا در سریال شمعدونی هستیم.رویا میرعلمی

رویا میرعلمی که در آستانه ۳۷ سالگی قرار دارد دفتر خاطراتش را در سوال رویا میرعلمی فرهنگی باشگاه خبرنگاران با ما ورق می زند.

گفتگو با رویا میرعلمی

سوال:اولین جرقه های ورودتان به عرصه تئاتر؟
رویا میرعلمی : پیش از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته طراحی صحنه در دانشگاه هنرهای زیبا علاقه به هنر در من وجود داشت و در حوزه های نقاشی و داستان بی تجربه نبودم. با آنکه ترجیحم قبولی در رشته گرافیک یا نقاشی بود، اما این اتفاق نیفتاد و به علت علاقه ام به طراحی صحنه، این گرایش از هنر تئاتر را برگزیدم. اما خیلی اتفاقی در سال های اول ورود به دانشگاه وارد عرصه بازیگری شدم.

رویا میرعلمی

سوال:چرا اتفاقی؟ و این اتفاق چگونه افتاد؟
رویا میرعلمی : قبل از ورودم به عرصه بازیگری هیچ علاقه و تجربه ای در این حوزه نداشتم و اصلا بازیگری دغدغه ام نبود، با این همه با مطرح شدن پیشنهادی به عنوان کوچکترین عضو گروه نمایش خویش خانه به کارگردانی حسوال کیانی با بازی احمد مهرانفر، آیدا کیخانی و آنته آ پناهی به روی صحنه سالن تجربه رفتم که این روزها با نام سالن استاد سمندریان شناخته می شود، البته ناگفته نماند آن زمان هنوز با حسوال کیانی ازدواج نکرده بودم.

سوال:احساستان را در اولین تجربه بر روی صحنه به یاد دارید؟
رویا میرعلمی : خوشبختانه تئاتر را به صورت حرفه ای آغاز و دنبال کردم، اما هیچ وقت حس و حال اولین باری را که در مقابل تماشاگران روی صحنه رفتم را فراموش نمی کنم، با اینکه کماکان بعد از سالها تجربه و فعالیت در این حرفه هنوز وقتی به روی صحنه می روم برای مجذوب کردن و خسته نشدن مخاطب و اجرایی بی نقص اضطراب دارم و فشارم پایین می آید، اما در اولین تجربه یک لرزش درونی بر من مسلط شده بود، آنقدر استرس داشتم که حتی نمی دانستم برای فرار از این احساسات باید چه کنم و فقط خودم می دانستم در آن لحظات بر من چه می گذرد و هیچ کدام از تماشاگران و بازیگران متوجه حالت های من نشده بودند.

سوال:بیشتر حضور شما را به عنوان بازیگر شاهد بودیم، چرا از طراحی صحنه فاصله گرفته اید؟
رویا میرعلمی : در ابتدای حضورم در این حرفه به دلیل علاقه و گرایش تحصیلی ام به عنوان طراح صحنه و لباس فعالیت داشتم و به یاد دارم در یکی از جشنواره های فجر همان سال ها در بخش طراحی صحنه و بازیگری زن کاندید و در نهایت به عنوان بهترین بازیگر انتخاب شدم.
همیشه ترجیح می دهم انرژی و زمان خود را صرف حیطه ای کنم که در آن شناخته شدم و به اصطلاح از یک شاخه به شاخه دیگر نپرم، سالهاست که بازیگرم و آن تمام روح و جسم مرا درگیر خودش کرده است و با وجود علاقه به گرایش تحصیلی ام مشغله کاری و ذهنی مانع از فعالیتم در آن حوزه می شود.

سوال:صحنه یا دوربین؟
رویا میرعلمی : ترجیح من کار خوب است، درهرکدام از حوزه های تئاتر، سوالما و تلویزیون اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم، صددرصد فارغ از آنکه مربوط به چه حوزه ای است آن را می پذیرم.

سوال:چرا حسوال کیانی؟
رویا میرعلمی : همیشه دلم می خواست فردی که قرار است سالها با او زیر یک سقف زندگی کنم آگاه باشد و خوشبختانه حسوال کیانی از زمانه خودش چندین قدم جلوتر و آگاه تر است، بعد از نمایش خویش خانه تجربه همکاری مجدد ما را به این نتیجه رساند که می توانیم زوج خوبی باشیم و ما در دوره ای این تصمیم را گرفتیم که فاصله زمانی زیادی میان تصمیم گیری تا ازدواج نبود، نه مثل این روزها که بعد از ۱۰ سال معاشرت آخرش هم به جایی نمی رسند (باخنده).

سوال:از تجربه همکاری با همسرتان بگویید؟
رویا میرعلمی : خوشبختانه در تمام این سالها سعی کردیم با تعامل با یکدیگر جلو برویم، تجربه های مشترک زیادی با همسرم داشتم و معمولا او هر شخصیتی را با توجه به شناختی که از من و سایر اعضای گروه دارد خلق می کند. گاهی پیشنهاداتی را مطرح می کنم و گاهی هم به آنچه که مربوط به نقشم است اعتراض می کنم و پیش آمده که خلق شخصیتی را که دوست دارم ایفاگر آن باشم را به او پیشنهاد کنم، چند سال قبل خواهان ایفای نقش دختری بودم که از لحاظ عقلی دچار مشکل است و نمایشنامه ای هم براساس همین موضوع به قلم حسوال کیانی نوشته شد، البته پیشنهادات من همواره با تغییراتی از سوی او بکار گرفته می شود، در حال حاضر علاقه به بازی در نقش یک معتاد را دارم، به همسرم هم گفتم اما نتیجه ای نگرفتم. (باخنده)

سوال:حرف آخر را در خانه شما چه کسی می زند؟
رویا میرعلمی : معمولا حسوال کیانی ترجیح می دهد چشم بگوید. (باخنده)

سوال:مادر بودن منافاتی با بازیگری دارد؟
رویا میرعلمی : نزدیک به دو سال بعد از تولد فرزندم کارن در حرفه ام فعالیت نکردم و بعد از این مدت با کمک های خانواده ام دوباره به دنیای تئاتر برگشتم. می توان هم مادر بود و هم بازیگر اما پذیرش ایندو مسئولیت در کنار هم بسیار سخت است.

سوال:در انتخاب نام فرزندتان حسوال کیانی چشم گفت؟ و چرا کارن؟
رویا میرعلمی : من اسم کارن را انتخاب کردم چون هم اسم کمیابی بود و هم سال ها پیش اجرای پیانویی از کارن همایونفر دیده بودم که هنوز بعد از سالها مجذوب هنرنمایی اش هستم و همین باعث شد تا همیشه دوست داشته باشم نام فرزندم را کارن بگذارم و به علاوه اینکه علاقه ای نداشتم به نام کیخسرو، کوروش و کیان که پیشنهادات پدرش بود.

سوال:کارن علاقه ای به حرفه شما و پدرش دارد؟
رویا میرعلمی : حضور در این فضا در کنار دوستان من و پدرش و بازی کردن با آنها را بسیار دوست دارد (باخنده) نقاش و مهاجم بسیار در فوتبال است و در حال حاضر دوست دارد فوتبالیست شود.

سوال:خود شما هم اهل فوتبال هستید؟
رویا میرعلمی : به شدت، من و همسرم و کارن هرسه از طرفداران استقلال هستیم.

سوال:پس در روزهای دربی آرامش در خانه شما حاکم است؟
رویا میرعلمی : از آن جهت بله، ولی در دو دربی آخر فقط حرص خوردیم و آرامشی دیگر برایمان نمانده بود. (باخنده)

سوال:نوستالژی های رویا میرعلمی؟
رویا میرعلمی : برای لحظه به لحظه کودکیم برای شنبه شب ها که سریال سالهای دور از خانه پخش می شد و با رفتن برق ساعت ها پای تلفن می نشستم و شماره اداره برق را می گرفتم، آنقدر که دیگر سریال سالهای دور از خانه که هیچ انرژی من هم تمام می شد، برای مادربزرگ و خانه باغی که همه را دور هم جمع می کرد و حتی برای خودکار بیک که یک تومان بود دلتنگ می شوم، اما بعضی وقتها فکر می کنم که بچه های امروز خوشبخت تر از ما هستند، ما که سالهای کودکی مان را در جنگ و وضعیتی گذراندیم که از هر سو تنش هایی بر ما وارد می شد و هنوز اوضاع کشور به ثبات نرسیده بود.

بیوگرافی رویا میرعلمی

 

سوال:و دوران کودکی تان چگونه گذشت؟
رویا میرعلمی : آن دوران با تذکرات معلم برای حرف نزدن من و بغل دستی ام و تلاش های بی وقفه من و خواهرم برای اذیت کردن برادر کوچکمان گذشت.

سوال:چرا اذیت؟
رویا میرعلمی : معمولا در خانواده های ایرانی و به خصوص خانواده ما به فرزند پسر بیشتر بها می دادند و همین حسودی من و خواهرم را بر می انگیخت و فکر می کنم اگر نگویم بهتر باشد چون بدآموزی دارد.

سوال:و بلاهایی که سر برادرتان آورده اید؟
رویا میرعلمی : در اتاق تاریک او را حبس می کردیم، غذایش را می گرفتیم و نمی گذاشتیم هیچ چیز بخورد و خیلی اتفاقات دیگر که امروز از گفتن آن ها شرم دارم (باخنده) و می گویم که برادرم را عاشقانه دوست دارم و پشیمان هستم.

سوال:با توجه به خاطراتی که تعریف کردید، کودک آرامی نبودید؟
رویا میرعلمی : بچه منزوی و یا آرامی نبودم و شیطنت های ریز و خاص خودم را داشتم، اما در عین حال خجالتی بودم و تا حدی از جمع واهمه داشتم که تئاتر در جهت رفع این مسئله خیلی به من کمک کرد.

سوال:خط قرمز رویا میرعلمی؟
رویا میرعلمی : آنچه که به شدت آزارم می دهد دروغ است.

سوال:و واکنشتان در برابر دروغ؟
رویا میرعلمی : به شدت و به سرعت از کسی که دروغ بگوید فاصله می گیرم.

سوال:خصلت بارزتان از دید اطرافیان چیست؟
رویا میرعلمی : اطرافیان لطف دارند و مرا مهربان می دانند ، من در زندگی فقط سعی می کنم خود را برتر از دیگران ندانم و این را وظیفه خود می دانم، به عقیده من این دنیا آنقدر ارزش ندارد که به هم نوعمان بی احترامی و بی توجهی کنیم.

سوال:آشپزی هم یکی از هنرها است، به عنوان یک هنرمند چقدر آشپزی خودتان را قبول دارید؟
رویا میرعلمی : خیلی زیاد، تا به امروز محال بوده کسی دستپختم را تجربه کند و فرصت بعدی را از دست بدهد، تخصصم در دست کردن قیمه نثار و خوردن قورمه سبزی است.

زورگیری از رویا میرعلمی

سوال:اهل شعر هستید؟
رویا میرعلمی : اشعار حافظ و سعدی را بسیار دوست دارم و سهراب سپهری ، احمد شاملو و فروغ فرخزاد نیز شاعران مورد علاقه من هستند.

سوال:گوش نوازترین صدایی که شنیده اید؟
رویا میرعلمی : صدای استاد شجریان را بسیار دوست دارم و از شنیدنش لذت می برم.

سوال:حرفی هست که ته دل یا نوک زبانتان جا مانده باشد؟
رویا میرعلمی : بخاطر تجربه همکاری موفق با سروش صحت و بازیگران خوب سریال شمعدونی که سبب شد دوستی های پایداری شکل بگیرد، خدا را شکر می کنم و خوشحالم از اینکه کارگردانان تلویزیون و سوالما از بازیگران عرصه تئاتر بهره می گیرند و عده ای از آنان مرز و تفاوتی را میان بازیگران دارای نگاه متخصص با افراد فاقد این ویژگی قائل هستند و همچنین ناراحتم بخاطر مشکلاتی چون نبود حمایت دولتی و بودجه که گریبان گیر تئاتر شده و دغدغه و نگاه کارگردانان را به سمت گیشه برده است.

چرا کارن !

من اسم کارن را انتخاب کردم

چون هم اسم کمیابی بود و هم سال‌ ها پیش اجرای پیانویی از کارن همایونفر دیده بودم که هنوز بعد از سالها مجذوب هنرنمایی‌ اش هستم و همین باعث شد تا همیشه دوست داشته باشم نام فرزندم را کارن بگذارم و به علاوه اینکه علاقه‌ ای نداشتم به نام کیخسرو، کوروش و کیان که پیشنهادات پدرش بود

علاقه به فوتبال

به شدت، من و همسرم و کارن هرسه از طرفداران استقلال هستیم

کودکی و خواهر و برادر

دوران کودکی ام با تذکرات معلم برای حرف نزدن من و بغل‌ دستی‌ام و تلاش‌ های بی‌ وقفه من و خواهرم برای اذیت کردن برادر کوچکمان گذشت، چیکار میکردید ؟ در اتاق تاریک او را حبس می‌کردیم، غذایش را می‌گرفتیم و نمی‌گذاشتیم هیچ‌ چیز بخورد و خیلی اتفاقات دیگر که امروز از گفتن آن‌ها شرم دارم (خنده)

بیوگرافی رویا میرعلمی

خصلت

اطرافیان لطف دارند و مرا مهربان می‌ دانند ، من در زندگی فقط سعی می‌ کنم خود را برتر از دیگران ندانم و این را وظیفه خود می‌ دانم

آشپزی و تخصص

تا به امروز محال بوده کسی دستپختم را تجربه کند و فرصت بعدی را از دست بدهد، تخصصم در دست کردن قیمه نثار و خوردن قورمه سبزی است

اهل شعر و موسیقی

اشعار حافظ و سعدی را بسیار دوست دارم و سهراب سپهری ، احمد شاملو و فروغ فرخزاد نیز شاعران مورد علاقه من هستند و از شنیدن صدای استاد شجریان بسیار لذت می برم

افتخارات + جوایز

● جایزه دومین بازیگری زن برای بازی در نمایش جان گز از پانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت
● جایزه اول بازیگری برای نمایش زمان لرزه از بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
● جایزه اول بازیگری تله تئاتر بچه‌های من بچه‌های آفریقا از بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
● جایزه سوم بازیگری برای نمایش رژیسورها نمی‌میرند از نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

فیلم های سوالمایی رویا میرعلمی

● خواب زده ها (۱۳۹۲)
● بیداری (۱۳۸۷)
● صبح روز هفتم (۱۳۸۷)
● برادر (۱۳۸۷)

فیلم تلویزیونی رویا میرعلمی

● وجدان آشفته (۱۳۸۸)
● عصر پاییزی (۱۳۹۲)

سریال ها رویا میرعلمی

● شمعدونی (۱۳۹۴)
● زمانه (۱۳۹۱)
● حیرانی (۱۳۹۰)

همچنین در بیش از ۲۰ تئاتر نیز حضور داشته است.

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: