دیپلمات های روسیه از آمریکا اخراج شدند + واکنش پوتین

اخراج ۳۵ دیپلمات روسیه از آمریکا

آمریکا به ۳۵ دیپلمات روس و اعضای خانواده آنها که در سفارتخانه روسیه در واشنگتن و کنسولگری این کشور در سانفرانسیسکو مشغول به کار هستند ۷۲ ساعت فرصت داده است که خاک آمریکا را ترک کنند.
 
به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز؛ واشنگتن گفته است که این اقدام تنبیهی به دلیل دخالت دولت روسیه در انتخابات آمریکا و بدرفتاری با دیپلماتهای آمریکایی در روسیه صورت گرفته است.
 
اوباما دیپلمات‌های روس را با لگد بیرون کرد!
 
دولت آمریکا همچنین گفته است که فعالیت روسیه را در دو ساختمان متعلق به دولت این کشور در آمریکا متوقف می کند. آمریکا می گوید روسیه در این ساختمانها مشغول «جمع آوری اطلاعات» بوده است.
 
همزمان کاخ سفید ۹ نهاد و شخص روس را تحت تحریم قرار داده است. وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده است که این افراد و نهادها تلاش کرده بودند که بر روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیرگذار باشند.
 
در طول مبارزه های انتخاباتی در آمریکا دولت روسیه به نفوذ به ایمیلهای کمیته ملی دموکراتها متهم شده بود تا به کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ کمک کند.
 

واکنش پوتین به اخراج دیپلمات های روسیه از آمریکا

 
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، مسکو هیچ شخصی را در پاسخ به اقدامات آمریکا اخراج نمی کند.
به گزارش مجله مراحم به نقل از اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اعلام کرد، مسکو هیچ شخصی را در پاسخ به اقدامات آمریکا، در حالی که برای روسیه دلایل کافی برای واکنش وجود دارد را اخراج نمی کند. 
پوتین اضافه کرد، ما برای دیپلمات های آمریکایی مشکلی درست نمی کنیم و کسی را اخراج نمی کنیم. ما استراحت و تفریح را برای خانواده های آنان در آستانه سال نو میلادی ممنوع نمی کنیم. بلکه  کودکان تمام دیپلمات های آمریکایی را به جشن سال نو در کرملین دعوت می کنم.
رئیس جمهور روسیه افزود، دیپلمات های روس که به روسیه بازمی گردند، تعطیلات سال نو را در کنار بستگان و دوستان خود سپری خواهند کرد.

پوتین گفت ما منتظر روی کار امدن ترامپ می مانیم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: