توهین سناتور معروف امریکا به محمدجواد طریف +عکس

تام کاتن، سناتور تازه‌کار و تندرو آمریکایی که مدتی پیش به واسطه تدوین نامه ۴۷ جمهوری‌خواه خطاب به رهبران ایران نامش بر سر زبان‌ها افتاد، در جدید‌ترین اقدام خود علیه ایران، با انتشار پیام‌هایی در صفحه توئیتر وزیر خارجه ایران، وی را به مناظره فراخوانده و همچنین مستقیم‌ به وی توهین کرده است.

 

مجله مراحم: تام کاتن، سناتور تازه‌کار و تندروی آمریکایی در پیام‌هایی که در صفحه محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران منتشر نموده، وی را «ترسو» خطاب ‌و او را به مناظره درباره قانون اساسی آمریکا دعوت کرده است.

این سناتور ایالت آرکانزاس، که از جمله مهم‌ترین مخالفان توافق هسته‌ای با ایران به شمار می‌رود، در پیام‌های خود از ظریف خواسته به واشنگتن برود تا درباره آنچه وی «ظلم، بد‌عهدی و ترور» در ایران خوانده، با او به مناظره بپردازد.

این پیام‌ها پس از آن از سوی کاتن در صفحه ظریف منتشر شد که وزیر خارجه ایران در جریان یک سخنرانی در دانشگاه واشنگتن در روز چهارشنبه، اشاره کرد که کاتن نقش چندانی در نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران نخواهد داشت و در صورت توافق، چه کاتن بخواهد و چه نخواهد، اعضای سازمان ملل تحریم‌های ایران را برخواهند داشت.

 

توهین سناتور تام کاتن به ظریف در توئیتر

 

 

متن چهار توئیتی که کاتن در صفحه ظریف منتشر کرده از این قرار است؛

 

توهین سناتور تام کاتن به ظریف در توئیتر

ـ هی، جواد ظریف، شنیدم که امروز درباره من صحبت کردی. اگر اینقدر مطمئنی، بیا درباره قانون اساسی مناظره کنیم. 

 

 

توهین سناتور تام کاتن به ظریف در توئیتر

ـ پیشنهاد من این است: در واشنگتن ملاقات می‌کنیم. انتخاب زمان با تو، تا درباره سابقه ایران در ظلم، بد‌عهدی و ترور مناظره کنیم.

 

 

توهین سناتور تام کاتن به ظریف در توئیتر

ـ با این همه، اگر تو این پیشنهاد را نپذیری من درک می‌کنم. تو در دهه ۲۰ زندگی‌ات و در جریان جنگ ایران و عراق، در حالی که روستائیان و کودکان به سوی مرگ می‌رفتند، در ایالات متحده پنهان شدی.

 

توهین سناتور تام کاتن به ظریف در توئیتر

ـ پنهان شدن در ایالات متحده در حالی که کشورت برای بقا می‌جنگید، نشان شجاعت نیست، بلکه نشانه شخصیت ترسویی است که هنوز هم به چشم می‌خورد.

 

 

 

 

61830532326806822860

 

این مواضع در حالی از سوی سناتور تازه کار آمریکایی مطرح می‌شود که طی روزهای اخیر، وی و شماری از دیگر هم‌قطاران تندرو او در حزب جمهوری‌خواه، شروط متعددی ‌برای توافق نهایی هسته‌ای با ایران مطرح کرده‌اند. البته طی دو روز اخیر، دو شرط اصلی آن‌ها، یعنی در نظر گرفته شدن توافق نهایی با ایران به عنوان یک «معاهده» و همچنین منوط شدن رفع تحریم‌های ایران به تأیید عدم حمایت ایران از «تروریسم» از تصویب در سنا بازمانده است.

 

پاسخ یک حقوقدان ایرانی به اظهارات کاتن:

توهین سناتور تام کاتن به ظریف در توئیتر

 

 

رضا نصری، حقوقدان بین المللی و عضو موسسه مطالعات عالی بین المللی ژنو در صفحه فیسبوک خود پاسخ جالبی به اظهارات کاتن داده است: «سناتور کاتن! تو نه تنها چیزی درباره قانون اساسی ایالات متحده نمی دانی، بلکه حتی درباره قوانین عادی هم چیزی نمی دانی: دیپلمات های ایرانی در نیویورک به یک محدوده با شعاع ۲۵ مایلی محدود هستند. بنابراین، دکتر ظریف نمی تواند در واشنگتن با تو مناظره کند».

63932976503265967473

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: