غم و شادی مردم از جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا +حذف

با مشخص شدن نتیجه رفراندوم انگلیس و جدایی این کشور از اتحادیه اروپا، حامیان اردوگاه جدایی به خوشحالی پرداخته و طرفداران ماندن در اتحادیه از این نتیجه آشفته شده اند.
 
 بر اساس آخرین نظرسنجی غیر رسمی که در روز همه پرسی انجام شد ۵۲ درصد رای به ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا و ۴۸درصد رای به خروج کشورشان از این اتحادیه دادند. موسسه «یوگاو» بریتانیا که موسسه ای خصوصی است این نظرسنجی را با مشارکت افرادی که رای خود را به صندوق انداخته اند انجام داد.
 
گرچه این نظرسنجی از احتمال پیروزی هواداران ماندن در اتحادیه اروپا با پیشتازی اندک خبر داد اما در تعداد زیادی از حوزه‌های انتخابیه رای به خروج بالاتر از پیش‌بینی‌ها بوده است. با اعلام پیروزی کمپین حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ارزش پوند، پول رایج انگلیس به پایین‌ترین سطح خود از سال ۱۹۸۵ رسیده است. کارشناسان می‌گویند این تصمیم جمعی انگلیسی‌ها بر اقتصاد این کشور تاثیر چشمگیری خواهد داشت. بهای پوند نسبت به دلار به سطحی سقوط کرده که از سال ۱۹۸۵ بی سابقه است.
 
در تحولی دیگر بیش از ۸۰ نماینده محافظه کار و هوادار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از دیوید کامرون، رهبر این حزب خواستند که فارغ از نتیجه همه پرسی در سمت رهبری حزب محافظه کار و در نتیجه نخست وزیری بریتانیا باقی بماند. 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: