شاه تره بینایی چشمانتان را مثل عقاب میکند

خاصیت شاتره٬ خواص دارویی شاتره٬ خواص درمانی٬ خواص شاه تره٬ شاه تره٬ شاه تره خاصیت شاه تره٬ شربت شاه تره٬ عرق شاه تره٬ فایده شاتره٬ فوائد شاه تره٬ فواید شاه تره٬ گیاه٬ مضرات شاه تره
 
 مجله مراحم; شاتره گیاهی است یک ساله دارای برگ های سبز، گل های سفید و میوه های کوچک، که به صورت عرقیجات و دمنوش در طب سنتی بسیار شناخته شده است. 
 
 مهمترین خاصیت عرق شاتره تقویت قوه بینایی و پاکسازی چشم است، همچنین این گیاه به دلیل آنکه به ترشح آنزیم های گوارشی کمک می‌کند، غذا را به راحتی هضم کرده و اشتها آور خوبی است.
 
علاوه بر اشتها آور و مقوی بودن آن در رفع تمام اختلالات کبدی ،یرقان، تهوع، انسداد طحال، سودا زدگی و بیماری های صفراوی مفید است. 
 
طبع این گیاه گرم و مناسب فصل تابستان است. استفاده از آن لثه را محکم، دهان را گرم و زخم های سطح زبان را درمان می کند.رفع امراض و عوارض پوستی، تصفیه خون و درمان گزیدگی ناشی از نیش زنبور از دیگر خواص شاتره است. 
 
تهیه دمنوش عرق شاتره
به ۲ تا ۴ گرم خشک شده گیاه (مخلوط برگ، گل و ساقه) یک لیوان آب جوش افزوده و ۱۵ دقیقه می گذاریم بماند. سپس آن را صاف نموده و به صورت گرم قبل از غذا میل می کنیم.
 
می توان روزانه تا سه نوبت (صبح، ظهر و شب) این مقدار را تکرار کرد. جمعا می توان ۶ تا ۱۲ گرم گیاه خشک شده را که سه لیوان محصول صاف شده ایجاد می کند، در طول روز مصرف کرد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: