دشنی مراد یا شکیرای کردستان +تصاویر

شکیرای کردستان لقبی است که مردم عراق به دشنی مراد داده اند این خواننده کردستانی محبوبیت زیادی در بین مردم کُرد ایران و عراق و ترکیه دارد این زن خواننده به دیدار کودکان آواره موصل رفته است و با آنها دیدار کرد.

دشنی مراد خواننده کُرد که به شکیرای کردستان معروف است با حضور در اردوگاه آوارگان الخزر در منطقه حسن الشام با کودکان آواره موصلی دیدار و با اهدای هدایایی برای آنان موسیقی اجرا کرد.

دیدار شکیرای کردستان با کودکان موصلی

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

دشنی مراد یا شکیرای کردستان

بیوگرافی دشنی مراد

دشنی مراد سال های اول کودکی خود را در روستای دیهام در شهر سلیمانیه سپری کرد. در سال ۱۹۹۷ هنگامی که ۱۱ ساله بود با خانواده خود به هلند رفت.

هنگامی که به سلیمانیه بازگشت، طرفدارانش به وی لقب «شکیرا» دادند چون سبک رقص وی در نماهنگ هایش مشابه این خواننده مشهور جهان است.

مصاحبه دشنی مراد یا شکیرای کردستان

س: نخستین کسی که لقب” شکیرا ” را به شما داد چه کسی بود؟

ج: روزنامه نگار معروف احمد زیباری اولین شخصی بود که این لقب را به من داد. همچنین این او بود که مرا به بی بی سی، ام بی سی و العربیه شناساند. از این لقب بسیار خوشحال شدم، چون که  شکیرا هنرمند و خواننده ای مطرح در سطح جهان است. این لقب تأثیرات مثبتی را بر کار هنری من گذاشت. از این لذت میبرم که بگویم این لقب را فقط بخاطر شباهت فیزیکی من به شکیرا داده شد. البته، ناگفته نماند من شکیرا را استاد و پیشاهنگ خودم میدانم.

س: آیا شما در گالری های ویژه رقص را فرا گرفته اید؟

ج: وقتی که در هلند در سن ۱۶ سالگی بودم، به مدت یک سال در گروه”استریت دانس” عضویت داشتم. بعد از آن، به تمرینات رقص ادامه دادم و روزی حداقل یک ساعت تمرینات رقص را اجراء می نمودم.

س: در چه سنی کار خوانندگی را آغاز نمودید؟

ج: ۲۲ ساله بودم که کار خوانندگی را شروع کردم. اولین کلیپم “هیلا هوپا” نام داشت و برای اولین بار از کانال تلویزیون ماهواره ای زاگرس پخش شد.

س: آیا برای تولید کلیپهایت با کارگردانان و تولیدکنندگان خارجی کار می کنید؟

س: با همه کارگردانان و تولیدکنندگان جهانی  کار می کنم و از آنان کسانی همچون: فادی حداد از کشور لبنان، مایک گوستاون از سوئد و همچنین با تولیدکنندگان و کارگردانان کورد نیز همکاری دارم. این گونه کارهای دسته جمعی بستگی به طبع ترانه و نوع آهنگ و بودجه ی موجودی را دارد. اما اکثر کارهایم را فادی حداد کارگردانی و تولید می کند و می خواهم حداقل در سال یک ترانه برایم تولید و کارگردانی نماید. در خصوص شعر ترانه هایم، از سوی هلکوت ظاهر سروده شده اند و همچنین کار تولید آنها را نیز برایم به عمل می آورد.

س: در حال حاضر چه کاری را در دست تهیه دارید؟

ج: در این اواخر کلیپی را به کارگردانی محمد جمیل در ‌هه‌ولێر تهیه کردم و “وین تی وی” کار پخش آنرا بر عهده گرفته است و نخستین ترانه ی ضبط شده ام به لهجه ی کرمانجی می باشد. در حال حاضر من در حال آماده نمودن و تصویربرداری از ترانه ای فولکوریک می باشم و ترانه ای جدید به زبان عربی را نیز در دست تهیه دارم.

س: آیا تاکنون برای عراقیان خارج(پناهندگان) از عراق کنسرتی را اجراء نموده اید؟

ج: شش کنسرت در آلمان و لبنان برگزار کرده ام و پناهندگان کورد عراقی، ایرانی و سوریه در این کنسرتها حضور یافتند. ولی من آرزو دارم کنسرتی را برای مردم شهر بغداد برگزار کنم و این کنسرت در نزد من مراسم و مناسبتی ویژه و بخصوص دارد و این کنسرت درخواست و ندایی و پیامی برای دعوت به صلح و دوست داشتن را با خود خواهد داشت.

س: هنوز بسیاری از دوستداران هنر شما در عراق می گویند که ترانه های شما حالتی طیبعی ندارند، آیا شما از این سخنان دلگیر و ناراحت نمی شوید؟

س: نه، ناراحت نمی شوم، چون بدین اعتقاد دارم که عراق در تلاش آنست که دوشادوش جهان پیشرفت نماید و سطحی جدید را برای خود در ترانه و رقص کسب کند. ما در سراسرعراق اشخاصی  را داریم که دارای بهره ها و استعدادهای درخشانی هستند. ما همه به جدی کار می کنیم و چیزهای جدید ی را ارایه میدهیم

شکیرای کردستان

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: