عکس های زیبا از شهر پاریس + تصاویر جاذبه های پاریس

عکس های زیبا از شهر پاریس و تصاویر جاذبه های پاریس و عکس های مکان های دیدنی شهر پاریس و تصاویر اماکن تاریخی شهر پاریس را مشاهده میکنید.

عکس های زیبا از شهر پاریس

مجله مراحم: پاریس پایتخت فرانسه و بزرگترین شهر این کشور است که در شمال فرانسه و در مجاورت رود سن مستقر شده است. این شهر در ژانویه ی ۲۰۰۸ جمعیتی بالغ بر ۲.۳ میلیون نفر داشت اما منطقه شهری پاریس به تنهایی حدود ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از پرجمعیت ترین کلان شهرهای اروپا به شمار می آید.

پاریس تا قبل از قرن ۱۹ میلادی به مدت هزار سال، بزرگترین شهر جهان غرب بود و بین قرن های ۱۶ تا ۱۹ نیز بزرگترین شهر جهان محسوب می شده است. همچنین پاریس در سال ۲۰۱۰ در لیست ۱۰ شهر سرسبز جهان ثبت شد. براساس آخرین نظرسنجی در واحد اقتصادی EIU، پاریس یکی از گران ترین شهرهای جهان برای زندگی است. بعد از شهر لندن، پاریس دومین شهر بزرگ اقتصادی در اروپاست و با درآمدی بالغ بر ۵۵۲.۱ میلیون یورو، ششمین شهر بزرگ جهان می باشد.

همچنین ببینید: رقص لری ایرانیان مقیم پاریس در خیابان (فیلم)

همچنین با احتساب ۲۸ میلیون گردشگری که همه ساله به این شهر سفر می کنند و ۱۷ میلیون از آنها مسافرین خارجی هستند، پاریس یکی از پربازدیدترین شهرهای توریستی جهان نیز محسوب میشود. شهر پاریس و مناطق اطراف آن حدود ۳۸۰۰ بنای تاریخی و چهار منطقه ی میراث جهانی یونسکو را در خود جای داده است.

مکان های دیدنی شهر پاریس

عکس های زیبا از شهر پاریس عکس های زیبا از شهر پاریس عکس های زیبا از شهر پاریس عکس های زیبا از شهر پاریس عکس های زیبا از شهر پاریس عکس های زیبا از شهر پاریس عکس های زیبا از شهر پاریس

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: