ورود هواپیما به داخل مسابقه فوتبال + تصاویر

دیدار تیم های صربستان و آلبانی از مرحله مقدماتی یورو ۲۰۱۶ در دقایق پایانی نیمه اول بخاطر ورود یک هواپیمای بدون سرنشین به ورزشگاه به هم خورد.
به نقل از مجله مراحم این هواپیما پرچمی را حمل می کرد که روی آن واژه “Autochthonous” نوشته شده بود؛ استفان میتروویچ مدافع تیم ملی صربستان اقدام به پایین کشیدن پرچم کرد و از همینجا درگیری بین بازیکنان آغاز شد. در ادامه چند تماشاگر هم به داخل زمین آمدند و درگیری تشدید شد تا اینکه مارتین اتکینسون داور بازی دستور به خاتمه بازی داد.
درگیری ریشه در مسائل سیاسی بین دو کشور و جدایی کوزوو از آلبانی در سال ۱۳۸۹ میلادی داشت و پیام روی پرچم هم به نوعی بیانگر عدم جدایی آلبانی و کوزوو بود. آلبانیایی تبارها حدود ۸۸ درصد از جمعیت کوزوو را تشکیل داده اند و این منطقه بعد از جنگ اول بالکان به امپراطوری صربستان ملحق شد. جدا از درگیری در زمین بازی مقامات دو کشور در جایگاه ویژه هم با هم درگیر شدند.
یوفا از قبل تماشاگران آلبانی را از این بازی محروم کرده بود. پس از این درگیری ها در تیرانا پایتخت آلبانی هم تماشاگران این تیم که در مکان ها عمومی بازی را می دیدند دست به آشوب زدند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: