پارک آسمانی سندز سنگاپور پارکی همراه با دریاچه روی آسمان

پارک آسمانی سندز سنگاپور ”Skypark Sands” و عکس های پارک آبی روی برج سه قلوی سنگاپور را در ادامه ببینید.

عکس های پارک آسمانی سندز

مجله مراحم: پارک آسماني سندز” Skypark Sands “ سنگاپور يکي از شگفت انگيزترين محوطه هاي تفريحي دنياست، که در ارتفاع ۲۰۰ متری بر بام سه برج ۵۵ طبقه هتل مارینا بی سندز ” Marina Bay Sands Hotel ” قرار گرفته و این سه برج را بهم متصل می کند .

عکس های پارک آسمانی سندز سنگاپور,استخر روی برج

پارک آسمانی سندز سنگاپور

پارک آسمانی سندز که یک شگفتی مهندسی است ، به شکل یک کشتی بزرگ ، به طول ۳۴۰ متر با گنجایش ۳۹۰۰ نفر و یک استخر بیکران به طول ۱۵۰ متر ، بر بام ۳ آسمانخراش در کنار ساحل زيباي ماريناي سنگاپور قرار گرفته است و به عنوان بزرگترین مکان عمومی معلق دنیا ،شناخته می شود. این شاهکار سازه ای بی نظیر توسط آرشیتکت مشهور موشه سفند انجام گرفته است.

برج سه قلوی سنگاپور با پارک شگفت انگیر

پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور

براي ساخت این استخر ،مهندسان زيادي دور هم جمع شده اند و کف و ديواره هاي آن را با استفاده از ۱۸۲ تن استيل مقاوم سازي شده، پوشانده اند؛ طوري که حالا اين استخر تحمل ۳۸۰ هزار گالن آب را دارد. برای آنکه ارتعاشهای طبیعی برجها به راحتی انجام شود ،۴ مفصل متحرک در زیر استخر در نظر گرفته شده است.

هر کدام از این ۴ مفصل ،محدوده حرکتی خاص خود را دارد که با توجه به موقعیت آن طراحی شده است. اما محدوده حرکتی کل استخر بر روی برجها در حدود ۵۰۰ میلیمتر است.علاوه بر مشکل وزش باد، مشکل نشست زمین نیز در ساخت این استخرمطرح بوده ، که برای رفع آن مهندسان جکهایی داخل سه برج نگهدارنده پارک در نظر گرفتند ،که میتوانند در ۵۰۰ نقطه در زیر سیستم استخر تنظیم شوند و از برج ها در مقابل زلزله و توفان هاي شديد محافظت کند. این موضوع برای حفظ “ظاهر بینهایت” استخر نیز بسیار مهم است.

پارک آسمانی سندز سنگاپور پارکی همراه با دریاچه روی آسمان

پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور

پارک آسمانی سندز سنگاپور پارکی همراه با دریاچه روی آسمان

پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپورپارک آسمانی سندز سنگاپور پارکی همراه با دریاچه روی آسمان پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور

استخر روی برج سنگاپورپارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور

استخر روی برج سنگاپور پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور

استخر روی برج سنگاپور پارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور

برج سه قلوی سنگاپورپارک آسمانی سندز سنگاپور,برج سنگاپور

منبع

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: