بچه ترین پدر و مادرهای جهان +تصاویر

انتشار عکس جوان ترین پدر و مادرهای متولد دهه ۸۰ ایرانی واکنش زیادی را در رسانه ها و افکار عمومی کشور داشت. اما این موضوع برای مردم جهان اتفاق تازه ای نیست.

 

 

181162_390

 

 

با اینکه سن ازدواج در جهان و همینطور کشورمان هر لحظه بالاتر می رود گهگاهی خبرهایی از زوج ها و یا والدین کم سن و سال در گوشه و کنار جهان به گوش می رسد.

 

پدر ۱۲ ساله، مادر ۱۵ ساله

«شان استوارت» ۱۲ ساله و «اما وبستر» ۱۵ ساله در ۲۰ ژانویه ۱۹۹۸صاحب  فرزند می شوند تا در صدراخبار بریتانیا قرار بگیرند. اما آنها در کارشان تنها نبودند ۱۲ سال بعد پدر دیگری لقب این پدرو مادر جوان را از آنها گرفت. ولی قصه «شان» و «اِما» خوب ادامه پیدا نکرد تا در ۱۲ سالگی کودکشان «اما» از «شان» جدا و با فرد دیگری ازدواج کند «شان» نیز قصه پدر جوان دیگر بریتانیا را در زندان این کشور می شنود .

(تصاویر) «کوچولوترین» پدر و مادرهای دنیا

پدر ۱۳ ساله، مادر ۱۵ ساله
یک بچه مدرسه‌ای در انگلستان در سال ۲۰۰۹ پدر شد. با این اتفاق «آلفی پاتن» ۱۳ ساله توانست رکورد جوانترین پدر بریتانیا را که در اختیار یک پدر ۱۵ ساله بود جابه جا کند. مادر این نوزاد همکلاسی آلفی است که زمان تولد فرزندش ۱۵ سال داشت. بعد از این اتفاق پدرو مادر این پسربچه به عنوان بدترین پدر و مادر انگلستان انتخاب شدند.

(تصاویر) «کوچولوترین» پدر و مادرهای دنیا

مادر ۱۱ ساله
«ترزا میدلتون» در ۱۱ سالگی باردار شد و با اینکه همه وی را به سقط جنین وادار میکردند اما او با سن کمی که داشت تصمیم گرفت فرزندش را نگهدارد چون محبت زیادی نسبت به کودکش داشت  و  این امر باعث شد ترزا در سال ۲۰۰۶ جوان ترین مادر بریتانیا انتخاب شود.

(تصاویر) «کوچولوترین» پدر و مادرهای دنیا

پدر ۱۳ ساله، مادر ۱۲ ساله
در آوریل سال ۲۰۱۴ خبر بچه دار شدن یک زوج کم سن و سال دوباره مردم انگلستان را متعجب کرد. این دختر زمانی از پسری ۱۲ ساله باردار شد که هنوز در مقطع ابتدایی درس می خواند. به گفته برخی منابع نزدیک به خانواده این زوج کم سن و سال این دو باهم تصمیم گرفتند که برای تداوم عشق و محبتشان به صورت آگاهانه بچه دار شوند. مادربزرگ این نوزاد۲۷ سال دارد و به عنوان جوان ترین مادربزرگ بریتانیا انتخاب شد.

(تصاویر) «کوچولوترین» پدر و مادرهای دنیا

مادر ۱۵ ساله با دو فرزند
«آلیشا گرکسون» یکی از جوان ترین مادران دنیاست که دو فرزند دارد. آلیشا دختری خجالتی بود که در منطقه ای به غیر از محل تولدش زندگی می کرد و به خاطر لهجه محلی اش توسط همکلاسی هایش مدام مسخره می شد تا اینکه یک روز آلیشا در حالی که ۱۲ سالش بود مادر شد.او توانست تا ۲۲ دقیقه قبل از زایمان این موضوع را حتی از مادرش مخفی کند. آلیشا در ۱۴ سالگی نیز برای بار دوم باردار شد تا در ۱۵ سالگی صاحب دو فرزند باشد.

(تصاویر) «کوچولوترین» پدر و مادرهای دنیا

مادر ۱۳ ساله
«هلنا دین» استرالیایی تنها ۱۳ سال داشت که فرزندش را در آغوش گرفت. هلنا درباره بارداری و زایمان می گوید که احساس تلخ و شیرینی را سپری کرده است. شیرین از این لحاظ که نوزادش را در آغوش کشیده و تلخ برای اینکه هنوز خودش کودک است و دلش می خواهد دوران کودکیش را بگذراند و بازی کند. همکلاسی های او در مدرسه در حال درس خواندن هستند اما باید در خانه بنشیند و کتابهایی درباره مادر شدن بخواند.

(تصاویر) «کوچولوترین» پدر و مادرهای دنیا

هندوستان مرکز زوج های کوچک
کشور هندوستان مرکز ازدواج های غیرمتعارف و عجیب و غریب است که هرچند وقت یکبار سوژه رسانه های جهان می شود. بسیاری از عکاسانی که به این کشور سفر می کنند عکس های متعددی از ازدواج کودکان و  نوجوانان و مادران کم سن و سال این کشور گرفته اند که بازتاب های رسانه ای فراوانی داشته است اما نام و نشان درست و اطلاعات دقیقی از این زوج ها و مادر کم سن و سال در دسترس نیست.

(تصاویر) «کوچولوترین» پدر و مادرهای دنیا

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: