چند ورزش جالب در جهان +عکس

مجله مراحم: فنلاند محل تولد این ورزش عجیب است؛ ورزشی که در آن مردان شرکت کننده باید در حالی که همسران خود را بر دوش دارند، از سد موانعی عبور کنند.

واقعاً کدام ورزش‌ها، عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا هستند؟

حمل همسر

عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا
عکس: تیمو هارتیکانیان

فنلاند محل تولد این ورزش عجیب است؛ ورزشی که در آن مردان شرکت کننده باید در حالی که همسران خود را بر دوش دارند، از سد موانعی عبور کنند. جایزه ی کسی که در این مسابقه برنده شود، نوشیدنی ای هم وزن همسرش است.

 موج سواری سگ ها

عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا
عکس: کیستون یو اس آ – زوما

نه، اشتباه نمی کنید. این واقعاً یک سگ است که دارد موج سواری می کند. هر سال، سگ ها از هر نژاد و با هر اندازه ای، به ساحل سن دیه‌گوی کالیفرنیا می روند تا در مسابقه ی موج سواری سگ ها «لوئز کورنادو» شرکت کنند. در این مسابقات تا به حال سه سگ رکورد دار گینس شده اند از جمله رکورد بیشترین تعداد سگ موج سوار در یک مسابقه.

المپیک گِل بازی

عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا
عکس: اکشن پرس

شهر کوچکی در شمال آلمان به نام برندزبوتل، هر ساله میزبان المپیک گِل بازی است. صدها شرکت کننده در حالی که در گل های ساحل رودخانه ی الب غوطه ورند، با هم والیبال، هندبال یا هر بازی دیگری می کنند.

کُشتی شترها

عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا
عکس: کی پی ای/ زوما

کشتی شترها، سنتی دیرینه در ترکیه دارد و از قدمتی ۲۰۰۰ ساله برخوردار است. این ورزش معمولاً در فصل جفت گیری انجام می شود. از یک شتر ماده برای جنگ انداختن بین دو شتر نر استقاده می کنند. ۲۰۰۰ شتر در ترکیه وجود دارند و برخی از آنها برای شرکت در این سری از مسابقات پرورش داده می شوند.

کوییدیچ

عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا
عکس: سیپا پرس

فکر می کنید کوییدیچ تنها یک بازی در کتاب های هری پاتر بود؟ شاید این ورزش از تخیلات جی کی رولینگ ناشی شده باشد، اما طرفداران هری پاتر آن را به واقعیتی قابل اجرا تبدیل کرده اند که به «کوییدیچ مشنگ ها»، مردم غیر جادویی، معروف است. بیش از ۲۰۰ کالج در آمریکا، انجمن بین المملی کوییدیچ دارند.

اتو کشی افراطی

عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا
عکس: رکس فیچر

اگر برای شما هم انجام کارهای خانه خسته کننده است، اتوکشی افراطی، احتمالاً ورزش محبوب شما خواهد شد. این ورزش در سال ۱۹۹۰ توسط یک مرد انگلیسی اهل لستر اختراع شد. شرکت کنندگان باید لباس های خود را در هر جا، از وسط پیست موتور سواری تا زیر دریا، اتو کنند.

سپک تاکرا

عجیب‌ترین ورزش‌های دنیا
عکس: سیپا پرس

بازی والیبالی را تصور کنید که در آن با هر عضوی می توان به توپ ضربه زد، به غیر از دست و بازو. این ورزش سپک تاکرا نام دارد. گفته می شود که این ورزش ۵۰۰ سال پیش، توسط خانواده سلطنتی مالزی اختراع شد و در مالزی و تایلند از طرفداران بسیاری برخوردار است.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: