نظرسنجی از مردم آمریکا درباره رابطه با ایران +عکس

مجله مراحم: ۶۱ درصد مردم آمریکا خواستار توافقی با ایران هستند که در برابر کاهش ظرفیت غنی‌سازی ایران و افزایش بازرسی‌ها، برخی تحریم‌ها برداشته شود. ابعاد جزئی‌تر نظرسنجی نشان می‌دهد ۶۲ درصد جمهوری‌خواهان و ۶۵ درصد دموکرات‌ها و ۵۱ درصد افراد مستقل، حامی چنین توافقی هستند.

مرکز مطالعات امنیتی و بین‌المللی دانشکده سیاست عمومی دانشگاه مریلند یک نظرسنجی از شهروندان آمریکایی درباره مذاکرات ایران و آمریکا منتشر کرده است.
 این نظرسنجی چندماه پیش (جولای ۲۱۰۴) و در آستانه پایان دوره ۶ ماهه توافق ژنو از ۷۴۸ نفر از مردم آمریکا درباره مذاکرات هسته‌ای با ایران انجام شده است.

 نتایج این نظرسنجی که اینک منتشر شده نشان می‌دهد: ۶۱ درصد مردم آمریکا خواستار توافقی با ایران هستند که در برابر کاهش ظرفیت غنی‌سازی ایران و افزایش بازرسی‌ها، برخی تحریم‌ها برداشته شود. ابعاد جزئی‌تر نظرسنجی نشان می‌دهد ۶۲ درصد جمهوری‌خواهان و ۶۵ درصد دموکرات‌ها و ۵۱ درصد افراد مستقل، حامی چنین توافقی هستند.

مجله مراحم: طبق این نظرسنجی، فقط ۳۵ درصد مردم آمریکا از گزینه توقف مذاکرات و افزایش تحریم‌ها حمایت می‌کنند.

 همچنین ۶۱ درصد مردم آمریکا با همکاری ایران و آمریکا در موضوع عراق، موافقند. ۷۰ درصد نیز با اقدامات اعتمادساز میان دو کشور همچون مراودات فرهنگی و ورزشی و مذاکرات دولت‌های دو کشور در مسائل مشترک موافقند.

 نکته حائز اهمیت این نظرسنجی آن است که بسیاری از مردم آمریکا از محتوای پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (ان.پی.تی) بی‌اطلاعند. این در حالی است که آمریکایی‌ها بیش از یک دهه است به بهانه احتمال نقض این پیمان، پرونده هسته‌ای ایران را به مهمترین مسئله سیاسی جهان تبدیل کرده‌اند.

نظرسنجی

نظرسنجی

نظرسنجی

نظرسنجی

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: