عکس شمشیر حضرت محمد در موزه ترکیه

عکس شمشیر حضرت محمد در  یکی از موزه های ترکیه را مشاهده خواهید کرد این شمشیر یکی از شمشیر های حضرت محمد (ص) است که در جنگ احد و بدر توسط ایشان استفاده شده.

نام این شمشیر المأثور نام دارد که توسط پدر بزرگوارش عبدالله به وی رسید. شمشیر المأثور دسته ای از طلا دارد که بعد از رحلت حضرت محمد (ص) به حضرت علی اهدا شد.

عکس شمشیر حضرت محمد

عکس شمشیر حضرت محمد در موزه ترکیه

عکس شمشیر حضرت محمد (ص)

عکس شمشیر حضرت محمد در موزه ترکیه

 

شمشیر حضرت محمد در موزه ترکیه

شمشیر المأثور یکی از ۹ شمشیری است که از حضرت محمد (ص) باقی مانده و یکی از نخستین شمشیرهایی است که متعلق به این حضرت بوده است. دیگر شمشیرها پس از به پیامبری رسیدن ایشان و در طی سال های نبوت به حضرت محمد (ص) اهدا شدند، اما این شمشیر یادگاری از سال های نخستین زندگی پیامبر اکرم می باشد. جالب است بدانید که المأثور در واقع شمشیر عبدالله، پدر حضرت محمد بود که طبق وصیت نامه به این حضرت ارث رسید. المأثور تا سال ها و تا زمانی که ایشان به مدینه هجرت کردند، با پیامبر ماند تا آن که در نهایت به حضرت علی (ع) اهدا شد. 

همچنین ببینید: تار موی حضرت محمد (ص) در موزه +عکس

شمشیر المأثور تیغه ای ۹۹ سانتی متری و دسته ای از جنس طلا دارد و انتهای دسته آن دو مار دیده می شود. بر روی دسته و غلاف شمشیر جواهراتی چون یاقوت و فیروزه به چشم می خورد و بر روی آن نام «عبدالله ابن ابی طالب» حکاکی شده است. 

همچنین ببینید: ریش حضرت محمد (ص) در مسجدی در لبنان +تصاویر

امروزه شمشیر المأثور در کاخ موزه توپکاپی استانبول نگهداری می شود و همه روزه به جز سه شنبه ها، می توانید به بازدید آن بروید.

قدمت: حدود ۱۴۵۰ سال پیش

ابعاد: طول تیغه: ۹۹ سانتی متر

حنس: دسته و غلاف: طلا، مزین به زمرد و فیروزه

محل نگهداری: کاخ موزه توپکاپی، استانبول

منبع: کارناوال

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: