مردم سوریه به خاک ترکیه پناه بردند / ترکیه آنها را راه نداد (تصاویر)

به علت افزایش درگیری ها میان نیروهای کرد و تروریست های داعش در سوریه بیش از سه هزار سوری مجبور شده اند محل زندگی خود را ترک کنند و به ترکیه پناهنده شوند.
 
مجله مراحم: به گزارش  خبرگزاری رویترز از استانبول، یک مقام دولتی ترکیه گفت از روز چهارشنبه بیش از سه هزار شهروند سوری در پی درگیری میان داعش و جنگجویان کرد از سوریه گریخته و وارد خاک ترکیه شده اند. 
 
نیروهای کرد تلاش می کنند داعشی ها را از تل ابیض در استان حسکه سوریه که نزدیک شهر مرزی “آکچاکاله” (Akcakale) ترکیه قرار دارد بیرون برانند. 
 
این مقام ترک گفت سه هزار و ۳۳۷ عرب سوری وارد ترکیه شده اند تا از این درگیری ها و نیز بمبارانهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در امان باشند. به گفته وی، این سوری ها در گذرگاه مرزی “آکچاکاله” تحت معاینه بهداشتی قرار گرفتند و از آنها ثبت نام شد.
 
ترکیه میزبان بیش از یک میلیون و هشتصد هزار شهروند سوری است که از کشور خود آواره شده اند. ترکیه در ماه های اخیر این کشور بنا به دلایل امنیتی، برخی گذرگاه های مرزی را به صورت نسبی بسته است که این امر باعث شده سازمان های امداد ترکیه را به ممانعت از ورود افرادی که در حال فرار از خشونت ها هستند متهم کنند. 
 
یکی از کارکنان این سازمان ها گفت هفته قبل، نیروهای گارد مرزی ترکیه، هزاران نفر را که به دنبال پناه گرفتن در حاک ترکیه بودند، از مرز این کشور بازگرداندند و این افراد مجبور شدند عازم مناطق دیگری داخل خاک سوریه شوند. عکس های رویترز وضعیت گذرگاه مرزی آکچاکاله جایی که هزاران شهروند سوری از ترس داعش خود را به آنجا رسانده اند را نشان می دهد.
 

Turkish soldiers help Syrian refugees as they cross into Turkey on the Turkish-Syrian border, near the southeastern town of Akcakale in Sanliurfa province, Turkey

Displaced Sunni people, who fled the violence in the city of Ramadi, arrive at the outskirts of Baghdad, Iraq May 19, 2015. REUTERS/Stringer

6574_714 6575_450 6577_976 6580_429

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: