قرص ورزش هم آمد

قرص ورزش توسط پژوهشگران دانشگاه اوگاستا در حال ساخت است آنها میخواهند قرصی بسازند که دیگر نیازی به ورزش نباشد و دقیقا اثراتی که ورزش روی بدن میگذارد را این قرص انجام دهد.
 
قرص ورزش قرار است که باعث تعریق و سوخت و ساز بدن شود و حتی عضله سازی نیز بکند با ساخت این قرص دیگر نیازی به ورزش و دویدن نیست چرا که این قرص کارهای ورزشی را خودش در بدن انجام خواهد داد.

قرص ورزش

 
قرص ورزش

قرص شبیه ساز ورزش

 
نیو اطلس، با مصرف قرص شبیه‌ساز حالت ورزش، برخی از مزیت‌های ورزش کردن مثل افزایش سلامتی، کنترل وزن و دفع فاکتورهای ضد سلامتی پدیدار می‌شود.
 
تیم تحقیقاتی دانشگاه اوگاستا با شناسایی یک پروتئین ناشناخته مسئول افزایش جرم عضلات و کاهش توده بدن در موش‌ها امیدوارند تا به رویای تولید قرص ورزش دست یابند.
 
محققان با پرورش موش‌های چاق و لاغر با عدم توانایی تولید پروتئین میوستاتین که در افزایش توده عضلانی نقش دارد دریافتند که موش‌ها طبق انتظار چاق شدند، اما وضعیت سلامت قلب و عروق آنها نه تنها مشابه موش‌های لاغر بود بلکه از موش‌های چاق با تولید میوستاتین نیز بهتر بود.
 
محققان معتقدند که متوقف کردن تولید میوستاتین در وضعیت افزایش وزن تاثیر چندانی ندارد اما نکته جالب توجه این است که توقف تولید این پروتئین با کاهش چشمگیر فاکتورهای منفی مرتبط با چاقی مثل فشار خون بالا، کلسترول بالا، مقاومت به انسولین و آسیب کلیه همراه است.
 
این مطالعه همچنین نشان داد که بدن افراد چاق به طور فزاینده‌ای پروتئین میوستاتین را تولید می‌کند که به دنبال آن تولید بافت ماهیچه متوقف شده و ورزش کردن سخت‌تر می‌شود.
 
محققان معتقدند که کنترل تولید پروتئین میوستاتین شاید بهترین راه برای کنترل چاقی محسوب شود.
 
مطالعات محققان با هدف تولید قرص دفع‌کننده عوارض چاقی با عملکرد جلوگیری از تولید میوستاتین ادامه خواهد داشت.
 

قرص ورزش هم در ساخت است

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: