ذوق زدگی برای ورود اولین ایرباس به تهران (تصاویر)

حواشی ورود اولین هواپیمای ایرباس به ایران

مجله مراحم: ورود اولین هواپیمای ایرباس به تهران حواشی جالبی به همراه داشت. از عکس های یادگاری مسئولین با این هواپیما تا هجوم عکاسان و خبرنگاران به فرودگاه مهرآباد اتفاقات قابل توجه این رویداد بود. مطمئناً این سلفی ها و ذوق زدگی ها بازتاب گسترده ای در رسانه های غربی خواهد داشت که در شان کشور ما نخواهد بود…

ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس

ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس

ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس   ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس      ورود اولین ایرباس به ایران,ورود ایرباس به ایران,سلفی با هواپیما ایرباس

خانواده شهدا؛ مسافران نخستین پرواز ایرباس

خبرگزاری ایرنا: وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد، براساس برنامه ریزی های انجام شده با ایران ایر، هواپیمای ایرباس A321 خریداری شده در نخستین پرواز، خانواده شهدا و ایثارگران را به زیارت امام رضا (ع)خواهد برد.

«عباس آخوندی» عصر پنج شنبه(امروز) در آیین ورود نخستین هواپیمای خریداری شده از شرکت اروپایی ایرباس به فرودگاه مهرآباد تهران، افزود: با ورود نخستین فروند هواپیمای جید ایرباس به کشور، یک گام اساسی برای نوسازی ناوگان هوایی ایران ایر برداشته شد.

به گفته وی، ایرباس در این قرارداد متعهد شده است ۲ فروند هواپیمای A 330 را نیز امسال به ایران ایر تحویل دهد.

آخوندی افزود: براساس قرارداد منعقده با ایرباس، قرار است ۹ هواپیمای A321 در سال ۱۳۹۶ به ایران ایر تحویل شود و در کنار آن پنج فروند ACR نیز به این شرکت تحویل می شود.
آخوندی با بیان اینکه مبنای کار ما در صنعت حمل و نقل ایران استفاده از ظرفیت های کشور، افزایش رقابت ایرانیان در بازارهای جهانی است، گفت: در قراردادهایی که با ایرباس و بوئینگ منعقد شده برای ۵۰ هزار صندلی هوایی ظرفیت سازی می شود که این بیش از دو برابر صندلی های موجود ناوگان هایی فرسوده ایران است.

آخوندی گفت، میانگین سن ناوگان هوایی ایران به حدود ۲۳ سال رسیده است و باید بزودی بسیاری از این ناوگان با بارنشستگی از چرخه خارج شوند.
وی تصریح کرد: با ورود نخستین فروند از این هواپیماها گام نخست در نوسازی ناوگان ایرنا ایر برداشته شد و بزودی برای افزایش کارآیی این شرکت ساختارهای آن نیز تقویت می شود تا بتوانیم سهام آن را در بازارهای بورس و یا بازارهای بین المللی عرضه کنیم.

به گزارش ایرنا، نخستین فروند هواپیمای ایرباس A321 ( ای ۳۲۱) خریداری شده در پسابرجام عصر پنجشنبه در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشست.

این هواپیما که نخستین فروند از ۱۰۰ فروند هواپیمای ایرباس خریداری شده از شرکت اروپایی ایرباس است ، عصر دیروز (چهارشنبه) با برگزاری مراسمی در شهر تولوز فرانسه تحویل مقام های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) شد.

«فرهاد پرورش » مدیرعامل ایران ایر در مراسم امروز گفت: تحویل نخستین فروند هواپیمای ایرباس باردیگر تجلی بخش همکاری های ایران ایر با شرکت اروپایی ایرباس شد.
این هواپیما ۱۹۰ نفره نخستین فروند از هواپیماهای خریداری شده ایرباس است که پیش قرارداد آن اواخر پارسال با سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاریس بین شرکت های ایران ایر و ایرباس امضا و پس از مدتی، قرارداد خرید یکصد فروند هواپیما نهایی شد.

«فابیس برژیر » مدیرعامل ایرباس روز چهارشنبه (دیروز) در مراسم تحویل هواپیما ابراز امیدواری کرد با تحویل این هواپیماها توسعه اقتصادی ایران با سرعت بیشتری دنبال شود.
وی گفت: طبق قراردادی که با ایران ایر امضا شده است، هواپیماهای بعدی نیز بتدریج به شرکت هواپیمایی ایران ایر تحویل می شود.

برژیر اعلام کرد از یکصد فروند هواپیمای خریداری شده ایران، ٩٨ فروند سفارش جدید و ٢ فروند بازخرید از یک سفارش لغو شده یک شرکت هواپیمایی دیگر است.

وی افزود: قرارداد ایران ایر با ایرباس برای خرید این هواپیماها با مجوز خزانه داری آمریکا و قوانین بین المللی امضا شده است و درصددیم طبق این قرارداد، هواپیماهای خریداری شده را به ایران ایر تحویل دهیم و امسال نیز شماری از این هواپیماها به این شرکت تحویل می شود.
به گفته مدیرعامل شرکت ایرباس، قرارداد این شرکت با ایران‌ایر یک هفتم کل سفارش‌هایی است که ایرباس در سال ۲۰۱۶ میلادی دریافت کرده است.

جایگاه صنعت هوانوردی ایران در منطقه با امضای قرارداد خرید بیش از ۲۰۰ فروند هواپیمای مسافری دور، متوسط و کوتاه برد و افزایش بیش از۵۰ هزار صندلی جدید ارتقا می یابد و فرصت های اشتغالزایی مستقیم را برای بیش از ۲۰ هزار نفر در داخل فراهم می کند.

در این قراردادها افزون بر خرید هواپیما، موضوع های دیگری چون آموزش خلبانان و تعمیر و نگهداری، حمایت از توسعه خدمات ناوبری هوایی (ای.تی.ام-ATM)، عملیات فرودگاهی و هواپیمایی، انتقال فناوری و هماهنگی مقررات رگولاتوری برای ایران ایر منظور شده است.

خرید همه این هواپیماها به صورت اجاره به شرط تملیک است و ایران ایران ۸۵ درصد منابع مالی آن را از فایناس خارجی و ۱۵ درصد آن را از منابع داخلی وتسهیلات صندوق توسعه ملی به وسیله بانک صنعت و معدن تامین می کند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: