کپی‌کاری آشکار کانال ۳ از کانال abc آمریکا

شبکه سوم سیما یک‌شنبه شب قسمت نخست یک مجموعه تلویزیونی را روی آنتن برد که از روی سریال کمدی معروف آمریکایی کپی‌برداری شده است.​

پخش سریال «هفت سنگ» به تهیه‌کنندگی «مجید مولایی» و کارگردانی «علیرضا بذر افشان» در حالی رخ می‌دهد که سناریو و شخصیت‌پردازی‌های آن از روی سریال پرمخاطب و در حال پخش «Modern Family» محصول شبکه abc ایالات متحده اقتباس شده است.
از سوی دیگر رخدادهای داستانی قسمت نخست هفت سنگ آن‌قدر شبیه قسمت نخست سریال «Modern Family» بوده که مخاطبان مجموعه آمریکایی از رخدادهای سکانس‌های بعد مطلع بودند و می‌توانستند آن را پیش‌بینی کنند.
هرچند در سریال آمریکایی یکی از زوج‌ها دو مرد همجنس‌گرا هستند که یک نوزاد دختر ویتنامی را به فرزندخواندگی پذیرفته و در قسمت‌های پخش شده اخیر حتی با یکدیگر ازدواج کردند، اما در سریال هفت سنگ این زوج عجیب به یک مرد و زن تبدیل شده‌اند.
پیشتر نیز برخی مجموعه‌های تلویزیونی همچون «همسران»، «خانه سبز» و «پاورچین» به تقلید آزادانه از سریال مطرحی چون «Friends» پرداختند و برخی داستان‌ها را از روی آںها دزدیدند و صدای کسی هم در نیامد، اما اکنون مشخص نیست صداوسیما درباره میزان شعور و فهم مخاطبان خود چه فکری می‌کند که یک سریال معروف را مانند بالیوود عینا کپی‌برداری کرده و روی آںتن می‌برد.
از سوی دیگر واقعا درک این موضوع دشوار است که کارگردان و تهیه‌کننده و نویسندگان «هفت سنگ» با چه انگیزه‌ای در این سرقت هنری مشارکت کرده‌اند و اقدام خود را توجیه می‌کنند.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: