اوضاع وحشتناک زندگی مسلمانان میانمار در اندونزی +تصاویر

مسلمانان “روهینگیا”که از ترس حملات و آزار بودائیان خانه و کاشانه خود را رها کرده و به اندونزی آمده اند در شرایط سختی به سر می برند.
 
مجله مراحم: مقام‌های اداره مهاجرت اندونزی روز گذشته توانستند حدود ۵۰۰ مسلمان “روهینگیا” میانمار را در ساحل غربی نجات دهند. یکی از قایق‌ها ۴۳۰ نفر و قایق دیگری ۷۰ نفر ار مهاجران روهینگیا را حمل می کرد؛ نجات یافته‌گان نیازمند غذا، دارو و کمک های پزشکی هستند.
 
 
از زمان استقلال مینمار در سال ۱۹۸۴ بودایی‌های افراطی در این کشور همواره مسمانان را مورد آزاد و اذیت قرار داده و موجب مهاجرت آنها شده اند.
 سازمان ملل می‌گوید مسلمانان روهینگیا یکی از اقلیت‌هایی در جهان هستند که بیشترین آزارها را تحمل می‌کنند. بیشتر مسلمانان روهینگیا برای نجات جان خود به کشورهای تایلند، اندونزی و مالزی فرار می‌کنند. کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان بارها از کشورهای همسایه میانمار خواسته است مسلمانان روهینگیا را بپذیرند.
 
 یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسلمان روهینگیا در میانمار زندگی می‌کنند اما دولت این کشور از دادن حق شهروندی به آنان خودداری می‌کند. همچنین، مسلمانان روهینگیا با محدودیت‌های تردد، ازدواج و فرصت‌های اقتصادی مواجه هستند. شرایط سخت زندگی این مهاجران در کمپ موقت اندونزی را در عکس های منتشر شده در رویترز می بینید.
 
مجله مراحم
 
 
 
 
 

 

  •  

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: