اینجا ایران است… تشکیل کلاس درس در طویله +تصاویر

آقایانی که سه هزار میلیارد را نوش جان کردید… حق این بچه ها خوردن ندارد.

 

کلاس های درس دانش آموزان مدرسه روستایی در اصطبل حیوانات یا زیر سایه درختان تشکیل می شود.

 

 واگذار شدن یک مدرسه روستایی به بخش خصوصی برای درآمد زایی در بخش «تَلنگ» از توابع شهرستان «قصرقند» در جنوب سیستان و بلوچستان باعث شده است کلاس های درس دانش آموزان در خرابه ها تشکیل شود.

بخشدار تلنگ روز شنبه در این رابطه خبرداد، این فضای آموزشی که از آن به عنوان مدرسه راهنمایی دخترانه استفاده می شده است از اردیبهشت سال ۱۳۹۱ به یک شرکت ساختمانی و تاسیساتی اجاره داده شد که در نتیجه شماری از دانش آموزان روستای کوچو ترک تحصیل کرده و یا در مکانهای غیر استاندارد از جمله اصطبل و یا زیر سایه درخت تحصیل می کنند.

 

وی با بیان اینکه سه هزار و ۲۳۰ دانش آموز بخش تلنگ در فضاهای آموزشی غیراستاندارد مشغول تحصیل هستند، گفت: از مجموع ۵۷ مدرسه منطقه ۳۰ مورد فاقد برق و ۴۳ مدرسه فاقد آب آشامیدنی است. همچنین از مجموع این ۵۷ مدرسه دست کم ۴۰ مورد فاقد ساختمان استاندارد است بطوریکه اغلب آنها خشت و گلی و یا کپری هستند در نتیجه برخی کلاسها در اصطبل حیوانات یا زیر سایه درختان تشکیل می شود.
شهرستان قصرقند به فاصله ۶۰۰ کیلومتری جنوب زاهدان در حوزه آبریز رود کاجو قطب کشاورزی است و با وجود جاذبه های گردشگری کمتر معرفی و شناخته شده است. بخش تلنگ با مرکز شهرستان قصرقند ۳۰ کیلومتر فاصله دارد.

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: