بهترین روغن برای جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

بهترین روغن برای جلوگیری از ریزش مو

مجله مراحم؛ بسیاری از خانم‌ها با مشکل رشد کم ابرو مواجه هستند. گاهی اوقات تارهای مو بیش از حد ضخیم شده و به همين خاطر در برابر رشد مجدد مقاومت نشان می‌دهند.

تارهای ابرو درست شبيه به موی سر از اسیدهای آمینه و کراتین تشكيل شده است. حال، اگر این رشته های متشکل از اسیدهای آمینه شکسته شوند، فولیکول های مو دچار آسيب شده و در نتیجه ریزش مو اتفاق می‌افتد.

برخی مواد طبیعی رشد مجدد موها را در مدتی کوتاه امکان‌پذیر می‌کنند. مهم‌ترین ترکیبات احیاکننده ساختار مو به شرح زیر است:

 

روغن کرچک

روغن کرچک برای از بین بردن شوره سر بسيار موثر بوده و بر رشد مو و حتي ابرو تاثير شگرفی می‌گذارد. این روغن خواص درمانی متعدد براي درمان شوره و افزايش رشد ابرو دارد.

روش استفاده از روغن کرچک برای تقویت ابرو بدین صورت است که هر شب ابروهای خود را با آب گرم شسته و سپس یک پد پنبه اي را در روغن کرچک فرو برده و آن را بر روي ابرو خود بماليد. سپس اين روغن را به مدت سه دقیقه به آرامی با نوک انگشتان خود ماساژ دهيد. اين روش را به مدت پنج تا شش شب ادامه دهید تا شاهد نتایج سریع آن باشید.

 

روغن نارگیل

روغن نارگیل می تواند به رشد مجدد موهای شما کمک کند. مطالعات متعددي اثرات اين را روغن را در افزايش سرعت رشد مو تایید کرده اند. كافي است مانند روش بالا عمل كرده و نتایج باور نکردنی آن را مشاهده كنيد.

 

روغن بادام

روغن بادام حاوی ویتامین E و آنتی‌اکسیدان بوده و فوايد بسیاری براي رشد موی سر و ابرو دارد. از این گذشته روغن بادام با نرم كردن پوست به رشد ابرو كمک شایانی کرده و به تارهاي موی سر حالت ابريشمي زيبایی می‌بخشد.

 

 

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: