بهترین شامپو برای موهایمان کدام است؟

بهترین شامپو برای موهایمان کدام است؟ از کجا بفهمیم که چه شامپویی مناسب جنس پوست سر و موهای ماست؟

بسیاری از مردم هنوز در انتخاب شامپوی مناسب برای موهایشان مشکل دارند و نمیدانند چه نوع شامپویی برای موهای آنها مناسب است!

برخی از افراد شامپوهای زیادی را تست کرده اند ولی هیچکدام از انها مشکلات موی سر انهارا برطرف نکرده است در این طور مواقع باید به پزشک مراجعه نمایید اما پزشک از کجا میفهمد که موهای شما چه شامپویی را نیاز دارد؟

ما در این بخش از مجله مراحم نکاتی که پزشک به آن برای انتخاب شامپو توجه میکند را اشاره خواهیم کرد که میتوانید مطابق آن شامپوی مورد نیاز موهای خود را انتخاب و تهیه کنید.

بهترین شامپو برای مو

بهترین شامپو برای موهایمان کدام است؟
بهترین شامپو

 

نکات مهم برای انتخاب بهترین شامپو

اسيد استيک یکی از مواد تشکیل دهنده شامپوها میباشد که وظیفه از بین برد پوست مرده سر و گرد و غبار درون مو را بر عهده دارد

موها ،پس از مدت زماني،نسبت به شامپو ،مقاومت نشان نمي دهند.ولي اگر جنس مو  چرب است  باشد و يا از محصولاتي براي موهاي خودبکار مي بريد که شامل وکس هستند ، بهتر است هر چند وقت يک دفعه  ،شامپويي را بکار ببريد که سبب شفافيت و بهبود ساختار موهاشود.

همچنین ببینید: خودتان شامپو درست کنید بدون مواد شیمیایی

Limonene و ديگر اسيدهاي سيتريک ،براي تعادل PH شامپوها اضافه مي شود.اسيد استيک به خاطر خاصيت پاک کنندگي موثر خود شناخته شده است ،چرا که مي تواند پوست مرده و گرد و خاک را از سطح پوست سر پاک کرده و ظاهر آن را سالمتر و شفاف تر سازد.

چه نوع شامپويي برای شما مناسب است؟

محصولات مراقبتي و تقويت کننده مو ،مي توانندبراي سلامت و شادابي مو ،بسيار مفيد و موثر باشند .يکي از اجزاء تشکيل دهنده مفيد شامپوها Polyquaternum -10 است که به خوبي توسط پروتئين موها جذب شده و حجم خوبي به موها مي دهد ،به علاوه ، الکتريسيته ساکن را کاهش داده و موجب براق شدن و شفافيت موهاي شما خواهد شد.

 براي دارا بودن موهايي همیشه تميز و شفاف ،آيا باید چند بار موها را در حمام چند بار با شامپو شستشو دهیم؟

با پيدا کردن شامپويي مناسب جنس موهاي خود ،فقط يکبار شستشو کافي است و بارهاي دوم و سوم کار چنداني براي موهاي شما انجام نخواهد داد.

مواد تشکیل دهنده یک شامپوی استاندارد شامل چه ترکیباتی است؟

Ammonium lauryl sulphate يا آمونيوم لوريل سولفات ،يک سورفکتانت با فوم بالا بوده که پيوندهاي هيدروژني در آب را مختل کرده و با نفوذ آن به داخل مو ،آنرا عميقا تميز مي کند.

براي براق کردن مو  چه کار باید کنیم؟

علاوه بر شستشو با آب سرد که موجب سرحالي و هوشياري بدن ،سفت شدن پوست بدن و شفافيت بيشتر موها مي شود ،استفاده از محصولاتي حاوي سيليکون نيز ،با بستن کوتيکول هاي مو ،هم به درخشندگي موها کمک زيادي مي کند و هم از دو شاخه شدن موها جلوگيري مي کند.

همچنین ببینید: عکس: شامپو تریاک ، ضد ریزش مو!

Behentrimonium chloride يک ترکيب موم مانند و آنتي استاتيک و Cetrimonium chloride ،يک محلول چهار تايي محلول در آب است که هر دو در ترکيبات نرم کننده ها در نظر گرفته شده و موجب شفافيت و براق شدن موها خواهند شد.

براي ترميم دو شاخه شدن مو چه کاري مي توان انجام داد ؟

در اين مورد احتمالا بيشترين کاري که مي توان کرد ،استفاده از ماسک هاي تقويت کننده و مخصوص موهاي در شاخه شده و آسيب ديده ونيز رفتن به آرايشگاه و کوتاه کردن موها مي باشد.

اما استفاده از محصولات شوينده اي که حاوي سيليکون و موم زنبور عسل باشد ، موقتا و تا زماني که موها را کوتاه کنيد ،مي تواند با ترميم موقت موها ،ظاهر آنها را بهتر نشان دهد.

همچنین ببینید: به موهایتان به جای شامپو جوش شیرین و سرکه بزنید

انتخاب بهترین شامپو

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: