بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان +تصاویر

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در خبرگزاری‌های جهان را ببینید.

انتشار تصاویر کثیف ترین مرد ایرانی باعث سوءاستفاده برخی از خبرگزاری ها و رسانه های دشمن شده است ارخی از رسانه های عربی و غربی با انتشار تصاویر مرد ۸۰ ساله که به مدت ۶۰ سال حمام نرفته ایرانیها را مورد تمسخر قرار دادند.

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان

کاربران شبکه های اجتماعی درباره این خبر نوشتند که نباید رسانه های داخلی به انتشار تصاویر این مرد اقدام میکردند که حال باعث سوءاستفاده رسانه های دشمن از جمله رسانه های عربی شود.

تصاویر مردی که ۶۰ سال حمام نرفته باعث شگفتی خبرگزاری ایرنا شد و همین تصاویر به سرعت در سراسر جهان منتشر گردید و برخی از رسانه های با انشتار تصاویر او درباره ایرانی ها مقاله های بدی منتشر کردند.

 

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهانبازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان

بسیاری با مشاهده این تصاویر، احتمالا از دیدن چنین انسانی که حیوان وار و به مانند انسان های ماقبل از تاریخ زندگی می کند به یاد سوژه ای جالب و دیدنی افتاده اند اما واقعیت اینجاست که “عمو حاجی”، حیوان نیست بلکه انسانی به مانند تک تک ماست و شایسته زندگی انسانی.

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان

چندی پیش خبرگزاری ایرنا با انتشار گزارشی با عنوان ” ۶۰ سال دوری از حمام (عکس) “، از زندگی عجیب و غریب یک ایرانی در استان فارس خبر داد.

براساس این گزارش، فردی به نام “عمو حاجی” به صورت تک و تنها در اطراف روستای دژگاه از توابع بخش دهرم شهرستان فراشبند در استان فارس زندگی می کند. او از ۶۰ سال پیش تاکنون به حمام نرفته است. از گوشت حیوانات مرده تغذیه می کند. پیپ او یک زانویی سه اینچی فلزی است که سرگین (فضولات) حیوانات در آن می ریزد و پک می زند. عمو حاجی دو محل برای استراحت دارد یکی گودالی که شبیه قبر است و دیگری سرپناهی که مردم با بلوک برای وی ساخته اند.

 

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهانبازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان

بسیاری با مشاهده این تصاویر، احتمالا از دیدن چنین انسانی که حیوان وار و به مانند انسان های ماقبل از تاریخ زندگی می کند به یاد سوژه ای جالب و دیدنی افتادند اما واقعیت اینجاست که عمو حاجی، حیوان نیست بلکه انسانی به مانند تک تک ماست و شایسته زندگی انسانی.

به نظر می رسد شیوه تعامل مناسب با یک انسان دارای اختلال روانی، رها کردن وی نیست. نباید اجازه داد او همچنان به مانند حیوانات و به دور از کرامت و زیست انسانی، روزها را به شب بگذراند.

شاید “عمو حاجی” خود نداند که با شرایط سخت و دشواری در حال زندگی است اما ما می دانیم که عمو حاجی در چه شرایط غیرانسانی و نامناسبی عمر را سپری می کند.

 

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهانبازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان

انتشار خبر وضعیت خاص زندگی عموحاجی محدود به رسانه های ایرانی نماد و شمار زیادی از رسانه های خارجی هم از “یک ایرانی خبر داده اند که ۶۰ سال حمام نرفته است.”

عمو حاجی به مانند دیگر مردم این سرزمین، یک ایرانی است و بالاتر از آن، یک انسان است و لیاقت و شایستگی زندگی حداقلی انسانی را دارد گرچه خود او به دلیل اختلال ذهنی از چنین موضوعی غافل و به چنین زیست حیوانی خو گرفته باشد.

دستگاه های مسؤول از جمله بهزیستی و کمیته امداد تا نهادهای خیریه غیردولتی و تک تک مردم می توانند به این انسان کمک کنند و باخارج کردن وی از این شرایط زندگی نامناسب، “عمو حاجی” هم به مانند همه عموها و حاجی ها با شرایط زندگی حداقلی، انسانی زندگی کند.

بازتاب گسترده خبر “ایرانی که ۶۰ سال به حمام نرفته است” در رسانه های خارجی

بازتاب کثیف ترین مرد ایرانی در رسانه های جهان

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: