هضم همبرگر ۳ روز زمان می‌برد!

هضم همبرگر 3 روز زمان می‌برد!

 

به گزارش مجله مراحم: به تازگی وب سایت fast food menu prices عکسی منتشر کرده که تشریح می‌کند در بدن انسان یک ساعت پس از خوردن یک همبرگر چه فرآیندی اتفاق می‌افتد. در مطالب این تصویر ادعاد شده که بدن برای هضم تنها این ماده خوراکی بیش از سه روز زمان صرف می‌کند.

بر اساس آنچه در این تصویر گرافیکی منتشر شده ۱۰ دقیقه پس از خوردن یک همبرگر، ترکیب‌های شیمیایی به منظور ایجاد احساس رضایت ترشح می‌شوند. این فرآیند همچون داروهایی مثل کوکائین عمل کرده و تمایل به خوردن غیرارادی را افزایش می‌دهد.

در ادامه پس از گذشت ۲۰ دقیقه، بدن میل به خوردن یک همبرگر دیگر دارد چراکه سطح بالایی از شیرین‌کننده ذرت با فروکتوز و سدیم موجود در این خوردنی هر دو اعتیادآور هستند. پس از نیم ساعت از گذشت زمان خوردن همبرگر، فرد احساس می‌کند آب بدنش را از دست داده چراکه سطح بالایی از نمک دریافت کرده است.

با گذشت یک ساعت پس از خوردن این غذا، فرآیند کند هضم آن اتفاق می‌افتد و ممکن است بیش از سه روز طول بکشد تا یک همبرگر به طور کامل هضم شود.

همبرگر دارای سطح بالایی از شیرین کننده ذرت با فروکتوز و سدیم است که هر دو اعتیادآور هستند.

خوردن همبرگر به دلیل دارا بودن سدیم موجب از دست رفتن آب بدن می‌شود.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، «پرییا تئو» در مورد روند هضم این خوردنی معتقد است از آنجایی همبرگر حاوی میزان چربی بالایی است روند هضم آن کند می‌شود.

منبع: fast food menu prices 

ترجمه: مجله مراحم

✅ لینک این صفحه برای ارسال به دوستان: